Okunma

Apple ile Nokia Nihayet Barıştı


14 Haziran 2011 Salı 06:30
Apple ile Nokia Nihayet Barıştı

Apple ile Nokia arasında uzun süredir devam eden hukuk savaşı nihayet sona erdi. İki şirket aralarındaki anlaşmazlığı mahkemede değil, kendi aralarında yaptıkları bir anlaşmayla çözdü. (Nokia’dan Apple’a Yeni Dava)

Nokia tarafından yapılan resmi açıklamada, iki şirketin bir lisans anlaşması yaptıkları ve patent ihlali şikayetlerini geri çektikleri belirtiliyor.

Nokia ve Apple lisans anlaşması imzaladılar

Tek Seferlik Ödeme

Anlaşmanın en can alıcı noktası ise Apple’ın bu lisans anlaşması için Nokia’ya belli bir miktar para ödeyecek olması. Tek seferde yapılacak bu ödemenin ne kadar olduğu ise gizli tutuluyor.

Nokia CEO’su Stephen Elop, Apple’ın Nokia lisanslarını alanlar arasında yer almasından çok memnun olduklarını açıkladı.

İki şirketin mücadelesinde kazanan tarafın Nokia olduğunu, bu açıklamaya bakarak rahatlıkla söyleyebiliriz. Apple tarafından ise henüz resmi bir açıklama gelmedi.

:: İki şirketin bu şekilde barışması hakkında neler düşünüyorsunuz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Apple ile Nokia Nihayet Barıştı”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    NOKIA şuan can çekişiyor kimden ne koparabilirse kar etmeye çalışıyor sonu gelmeye başladı nokia’nın.

  2. SDN Okuru dedi ki:

    nokia win

  3. SDN Okuru dedi ki:

    it ite,it kuyruğuna… diye bir atasözümüz ***** apple a karşı kazanır.apple samsung a.bu olay dönüp dolaşıp son kullanıcıya patlamasında 😀 nokia haberi çıkınca artık 2 şey ***** symbian anna çıktı ***** win7 li cep telleri çıktı haberi.

" Apple ile Nokia Nihayet Barıştı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple ile Nokia Nihayet Barıştı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple ile Nokia Nihayet Barıştı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "