Okunma

Apple iMac için radikal bir değişikliğe gidebilir


27 Ocak 2020 Pazartesi 14:00
Apple iMac için radikal bir değişikliğe gidebilir

Apple yeni aldığı patentler ile teknolojiseverleri heyecanlandırıyor. Yeni sızdırılan tasarım patenti yeni Apple iMac için farklı bir ekran tasarımına gidileceğini düşündürüyor. Yıllardır beklenen radikal değişiklik şimdiki patent başvurusu ile geliyor olabilir mi? Gelin beraber patentin detaylarına bakalım.

Apple Mac kavisli ekran

İlerleyen günlerde iMac’lerde kavisli ekran görecek miyiz?

Apple tasarımlarına güvenen ve yıllarca söz konusu tasarımlara bağlı kalan bir şirket olarak karşımıza çıkıyor. Ancak yeni yayınlanan patent başvurusunda, kavisli bir ekranın olacağı düşüncesi akıllarda yer etmiş durumda. Patent fotoğrafında yer alan detaylara bakıldığında masaüstü olan iMac’in kavisli olan ekranın ön kısmında klavye yerleştirmek için bir çıkıntı bulunuyor. Bu çıkıntıya yerleştirilen klavye ise radikal bir değişikliğe işaret ediyor.

Apple Mac kavisli ekran

Bunun nedeni ise patentin bir kısmı MacBook‘un klavye bölümünü çıkıntıdan kaydırarak, bu tasarımın tam teşekküllü bir bilgisayar yerine bir dizüstü bilgisayar yuvası için de kullanılabileceğini düşündürmesiyle şaşırtıyor. Elbette bu patent Apple için bir yol haritası değil, çünkü Apple haftalık olarak çok sayıda patent başvurusu yapıyor. Bu nedenle yakın zaman içinde kavisli bir ekrana sahip iMac göremeyebiliriz. Ancak yine de bu tarz patent başvuruları ve ilerleyen günlerde ortaya çıkan detaylar heyecanlandırmaya yetiyor diyebiliriz.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Apple iMac için radikal bir değişikliğe gidebilir konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple iMac için radikal bir değişikliğe gidebilir ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple iMac için radikal bir değişikliğe gidebilir ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "