Okunma

Apple’ın Yeni Minik Bilgisayarı


05 Kasım 2007 Pazartesi 22:00
Apple’ın Yeni Minik Bilgisayarı
Daha önceleri, Apple’ın en yeni el bilgisayarları olarak niteleyebileceğimiz iPhone ve iPod Touch ürünlerine rağmen daha başka çalışmalarda olduğunu ve daha fazla tablete benzeyen, daha fazla PDA’ya benzeyen bir ürün üzerinde çalıştığından dem vurmuştuk. Uzak Doğulu üreticiler, ki kendileri bu Apple ürünlerinin de bilfiil üreticisi durumundalar, etrafa Apple’ın yeni girişimleri hakkında bilgiler sızdırıyorlar desek tabir yanlış olmaz. Her ne kadar bu bilgiler dedikodu seviyesinde de olsa, daha önce çıkan söylentileri doğrulamaları açısından önem arz ediyorlar.
Hayır, buna benzemeyecek; sadece ilklere
saygıdan dolayı resmi koyduk.

UMPC Olur mu?

Neden olmasın, diye cümleye başlayıp, aslında bir işletim sistemi olduğu sürece UMPC (ultra mobile PC, yüksek taşınabilirlikli kişisel bilgisayar) kavramının çok genişleyebileceğinden bahsedebiliriz. Ama şimdi böyle konuşup tepki çekmeye gerek yok. Apple, taşınabilir ve işe yarar bir ürünle gelecek. Artık ne kadar işe yaradığına bağlı olarak bu ürünün UMPC mi yoksa bir PDA mı olduğuna karar verilebilir. Sonuçta nereden bakarsanız ona çekilebilecek bir tasarım modeli olacağına eminiz.

Bilgi için: Apple
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Apple’ın Yeni Minik Bilgisayarı”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    elma değil ayva olsa işe yaramaz
    en iyisi en ideali (marka vermezsek) ilk yazıcı firma

" Apple’ın Yeni Minik Bilgisayarı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple’ın Yeni Minik Bilgisayarı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple’ın Yeni Minik Bilgisayarı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "