70 bin dolarlık rüşvet! 200 adet iPad suça karıştırıldı!


24 Kasım 2020 Salı 07:48
70 bin dolarlık rüşvet! 200 adet iPad suça karıştırıldı!

Apple şimdi de iPad modelleri yüzünden hukuki sıkıntılara maruz kalıyor. Apple Küresel Güvenlik Şefi Thomas Moyer, California’nın San Jose şehrinde ortaya çıkan gizli silah taşıma izni skandalının baş aktörü ilan edildi.

Yargıçlar, ateşli silah izni konusunda Moyer ile iki polis görevlisinin gizli bir anlaşma yaptığına karar verdi. San Jose şehrinin Santa Clara ilçesinde şerif yardımcısı olarak mesai yapan Rick Sung ile bu kişinin müdürü olan James Jenson, Apple’a ateşli silahlar konusunda lisans vermek için rüşvet istemekle suçlandı.

Apple suça karıştırılan iPad modelleri için bir açıklama yapmadı

Bu görevlilerden rüşvet karşılığında yardım istemek zorunda kalan Thomas Moyer, istediğini elde ettiği takdirde Rick Sung ile James Jenson’ın çalıştığı ofisi 200 adet iPad ile ödüllendireceğini belirtti. Bu modellerin toplam değeri 70 bin dolara tekabül ediyor.

California yasalarına göre gizli silah ruhsatı olmadan silah saklamak yasak. Eğer Moyer tarafından hazırlanan plan başarılı olsaydı bu izin Apple’ın California’daki güvenlik ekibine verilecekti.

Sanıklar, 11 Ocak 2021 tarihinde mahkemeye çıkarılacak. Küçük bir hesaplama yaptığımızda şeriflerin aslında 350 dolarlık iPad modelleri ile ödüllendirilmek (rüşvet) istediğini anlayabiliriz.

Apple iPad modelleri

Bu bağlamda anlaşmaya dahil edilen iPad modellerinin ekran boyutu 10.2 inç olabilir. Zira Apple’ın sitesine baktığımızda depolama alanı 32 GB olan ilgili iPad ürünlerini görebiliyoruz: 329 dolar.

Santa Clara Bölge Savcısı Jeff Rosen, potansiyel suçluların savcılık tarafından arama emri çıkartıldığını öğrendiğinde anlaşmaktan vazgeçtiğini söyledi. California’da gizli silah taşımak için lisans almayan bir kişinin gizli bir şekilde silah taşıdığı tespit edilirse kendisine 200 dolar ila 400 dolar arasında bir ceza kesiliyor.

Jeff Rosen, 2 yıldır yürüttüğü ilgili soruşturmanın ardından bu iki görevlinin Apple’ın yasal talebini bilerek askıya aldığını ve rüşvet istediğini tespit etti. Thomas Moyer, 15 yıldır Apple’da çalışıyor ve 2 yıldır bu unvan ile mesai yapıyor. Suçu ispat edilen kişiler hapis cezasına çarptırılabilir. 
Abone ol
Bildir
guest
2 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
2 ay önce

70 bin doların tl karşılığı yanlış.

Ege ERKEK
Ege ERKEK
2 ay önce

Merhaba.

Gerekli düzenleme yapıldı. Duyarlılığınız için teşekkürler!

" 70 bin dolarlık rüşvet! 200 adet iPad suça karıştırıldı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere 70 bin dolarlık rüşvet! 200 adet iPad suça karıştırıldı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda 70 bin dolarlık rüşvet! 200 adet iPad suça karıştırıldı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 F1 kupasını basan 3D yazıcı kutusundan çıkıyor F1 kupasını basan 3D yazıcı kutusundan çıkıyor
  2. 2 Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk! Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk!
  3. 3 Clubhouse uygulamasını denedik Clubhouse uygulamasını denedik
  4. 4 Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi
  5. 5 Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık! Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık!
  6. 6 Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı
  7. 7 Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba! Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba!
  8. 8 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2
  9. 9 M1 işlemcili MacBook Air kutusundan çıkıyor M1 işlemcili MacBook Air kutusundan çıkıyor
  10. 10 Logitech M190 mouse inceleme Logitech M190 mouse inceleme