Apple iPhone 12 ile uyumlu ilginç bir ürün hazırlığında


05 Mart 2020 Perşembe 20:30

Apple’ın aldığı patentler artık oldukça merak edilir hale geldi. Zira yaptığı başvurular dahi olay olan ve oldukça konuşulan şirketin yeni bir patenti ortaya çıktı. Giyilebilir teknoloji sektörüne patentler ile göz kırpan teknoloji devi yeni ilginç ürününü iPhone 12 ile güzel uyum sağlayacak bir aksesuar olarak konumlandırabiliriz. Apple akıllı yüzük patenti ile karşımızda duruyor.

Apple akıllı yüzük patenti oldukça ilginç duruyor

Apple’ın akıllı yüzüğü mükemmel bir iPhone 12 aksesuarı olabilir. Şirket giyilebilir teknolojilere ilgisini akıllı yüzük patenti ile gösteriyor. Apple Watch benzeri kullanım özellikleri sunabilecek genişletilebilir tasarımlı akıllı yüzük, ilginç duruyor.

AppleInsider’da paylaşılan akıllı yüzük patentine göre, “Genişletilebilir Yüzük Ürünü” olarak adlandırılan cihaz farklı bir tasarıma sahip. Tasarımsal açıdan bakıldığında karşımıza akordeon gibi istediğimiz gibi boyutlandırabileceğimiz bir yüzük çıkıyor. Garip olduğu kadar ilgi çekici duran bu akıllı yüzük, boyutunun ayarlanabilir olmasıyla dikkat çekiyor.

Amazon’un akıllı yüzüğü Echo Loop gibi ama biraz daha farklı bir tasarıma sahip olacağı tahmin edilen bu yüzüğün, parmağınızda komutlar ile çalışabilecek bir aksesuar olduğu düşünülüyor. Düşünülüyor diyoruz çünkü her patent gerçek bir ürüne dönüşmeyebiliyor.

Ürünün detaylarında görüldüğü kadarıyla belirli iOS cihazlarıyla etkileşime girebileceği ortaya çıkıyor. Bununda 2020 yılının ortalarında tanıtılacak iPhone 12 için gelecekte iletişim kurabileceği anlamına geliyor olabilir.

Dokunmayı hisseden sensörler ile uzayabilen tasarım, hareketli özellikleriyle farklı tasarım dinamiklerini içinde barındırıyor. Apple’ın patentinde de görüldüğü gibi yüzüğün üstünde konumlandırılmış düğmeler ürünün spor aktivitelerini izleyebileceğini düşündürüyor.
yazarNilay Kamu

Gazi Üniversitesi Gazetecilik bölüm ikinciliği mezunu, üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada görev alıp haber düzenleyen editör, yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp, ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Apple iPhone 12 ile uyumlu ilginç bir ürün hazırlığında”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Çok ilginç

" Apple iPhone 12 ile uyumlu ilginç bir ürün hazırlığında konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple iPhone 12 ile uyumlu ilginç bir ürün hazırlığında ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple iPhone 12 ile uyumlu ilginç bir ürün hazırlığında ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik! Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik!
 2. 2 A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler? A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler?
 3. 3 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
 4. 4 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!
 5. 5 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!
 6. 6 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!
 7. 7 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var? 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var?
 8. 8 SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık! SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık!
 9. 9 Bedava kahve getiren uygulamalar Bedava kahve getiren uygulamalar
 10. 10 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)