Okunma

Apple, iPhone XR satışları için sınırları zorluyor!


09 Aralık 2018 Pazar 16:00
Apple, iPhone XR satışları için sınırları zorluyor!

Apple, iPhone XR satışlarında yaşadığı düşük satış rakamlarını telafi etmek için çeşitli yöntemlere başvuruyor. Şirketin belirlediği yüksek fiyat politikasından dolayı, modellerin satışlarında beklenenin de altında bir durum söz konusu. Bu durumun önüne geçebilmek için şirket, bir takım pazarlama tekniklerine ve reklamlara başvuruyor.

Hisseler yüzde 27’den fazla değer kaybetti!

Apple, iPhone XR sayfasında yaptığı güncelleme ile birlikte cihazda bulunan yenilikleri daha büyük bir şekilde vurgulamaya başladı. Temel özellikleri açıkladıktan sonra, Face ID ve A12 yongasının hızı gibi yenilikleri daha önemli bir şekilde belirtiyor. Pazarlama teknikleri içinse, biraz ağır olduğu söylenebilir.

iPhone XR satış oranlarıyla şaşırttı! SDN-2

Şirket, Apple Store uygulamasında bir takım reklam uygulamalarını da sıkça kullanmaya başladı. Açılır bildirimler, sınırlı zaman dilimi teklifleri ve ana sayfada sürekli artan çekişmeler gibi pazarlama faaliyetleri ile oldukça dikkat çekiyor. Bu yeni tasarım ve reklam özellikleri şu an için Apple ABD bölgesinde, 8 ve X kullanıcıları için gözükmekte.

Apple’ın yeni modelleri için, düşük satışlardan kaynaklanan agresif bir satış politikası sergilediğini söylemek mümkün. Şirketin Ekim‘de zirveyi gören hisse senedi değeri de, bu sebepten dolayı büyük bir düşüş yaşamakta. Şirketin hisseleri, 2 ay gibi kısa bir sürede yüzde 27‘den fazla değer kaybetti. Apple, üç aylık çeyrek dönem gelirini Ocak ayında rapor halinde sunacak. Ancak aldıkları kararlarla birlikte şirket, artık birim satışları raporda belirtmeyecek.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

64 yorum - “Apple, iPhone XR satışları için sınırları zorluyor!”

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Huawei Mate 20 Lite kullanıyorum ben böyle akıcı bir cihaz görmedim. Iphone 3 ten 6s e kadar aralıksız kullandım. Sonra Yotaphone 2 kullandım sonra Note 5 kullandım ama Huawei kadar kaliteli ve uygum bir cihaz görmedim.

" Apple, iPhone XR satışları için sınırları zorluyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple, iPhone XR satışları için sınırları zorluyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple, iPhone XR satışları için sınırları zorluyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "