Apple iPod Nano da tarihin tozlu sayfalarına gidiyor!


01 Ekim 2020 Perşembe 13:20
Apple iPod Nano da tarihin tozlu sayfalarına gidiyor!

Apple eski ürünler listesine 7. nesil iPod Nano‘yu da ekliyor. Apple iPod Nano iptal edildi ve bu zaten beklenen bir şeydi. Apple, iPod’a eskisi kadar bir ilgi olmadığının farkında ve aşamalı olarak iPod’larını kaldırmaya devam ediyor. Sıra şimdi de  7. nesil iPod Nano‘ya ve 5. nesil iPod Touch‘a geldi. Yine de her iki cihaz da Apple’dan donanım hizmeti almaya devam edebilecek.

Apple iPod Nano iptal edildi

Beklendiği gibi Apple, yedinci nesil iPod Nano’yu vintage yani eski ürünler listesine ekledi. Apple’ın eski ürünler listesinde ise, 5 ile 7 yıl gibi uzun bir süredir satılmayan cihazlar yerini alıyor. Ürünler en fazla yedi yılını tamamladıktan sonra ‘’eski’’ statüsüne geçiyor.

Apple-iPod-Nano-iptal-edildi-01

Apple ilk olarak 2005 yılında ilk iPod Nano’yu piyasaya sürdü. Yıllar geçtikçe tasarımı güncellenen bu cihazın, genel anlamda iPod’a benzediğini ancak ondan daha küçük bir tasarımla geldiğini söyleyebiliriz.

Hatırlatmak gerekirse 2015 yılının ortalarına gelindiğinde Apple yedinci nesil iPod Nano için yenilenmiş bir sürümü piyasaya çıkarttı. Bu piyasaya çıkan en son iPod Nano olarak kayıtlara geçiyor. iPod Nano’nun son sürümü dokunmatik bir ekrana da sahipti. Daha fazla renk seçeneğinin eklenmesiyle karşımıza çıkan cihaz, 2017 yılına gelindiğinde iPod Shuffle ile birlikte iptal edildi. iPod touch, Apple’ın sattığı tek ürün olarak piyasada kalmıştı.
yazarNilay Kamu

Gazi Üniversitesi Gazetecilik bölüm ikinciliği mezunu, üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada görev alıp haber düzenleyen editör, yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp, ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Apple iPod Nano da tarihin tozlu sayfalarına gidiyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple iPod Nano da tarihin tozlu sayfalarına gidiyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple iPod Nano da tarihin tozlu sayfalarına gidiyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!
  2. 2 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var? 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var?
  3. 3 SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık! SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık!
  4. 4 Bedava kahve getiren uygulamalar Bedava kahve getiren uygulamalar
  5. 5 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)
  6. 6 Kojima yeni oyunu için harekete geçti Kojima yeni oyunu için harekete geçti
  7. 7 Buraların kralı neden Samsung? Buraların kralı neden Samsung?
  8. 8 Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme
  9. 9 Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik! Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik!
  10. 10 Huawei Mate 40 serisi tanıtıldı! İşte detaylar Huawei Mate 40 serisi tanıtıldı! İşte detaylar