Okunma

Apple, Kopyacılara Gürledi!


12 Ekim 2010 Salı 07:30
Apple, Kopyacılara Gürledi!

Çinliler… Her nasılsa önü BMW, arkası Mercedes, yandan ise Honda modellerine benzeyen otomobiller üretebilen, “kopya sanatının” mutlak efendileri. Çinlilerin hobileri arasında, Nokia’nın, Apple’ın, HTC ve nice markanın akıllı telefonları piyasaya çıkmadan, görünüşte ayırt edilemeyecek kopyalar üretip, onlara televizyon izletme becerisi ve çift sim kart gibi donanımlar eklemek bulunuyor.

 

Görünüşe göre bu eylemler, Apple’ın canına tak etti ve zaten sakin mizacı ile tanınmayan Steve Jobs sonunda çıldırdı. Apple avukatları, iPhone kopyası üreten Meizu’ya bizzat ziyarette bulunup, iPhone kopyası M8’in üretiminin durdurulmasını talep ettiler. Karşısında Büyük Elma’nın avukat ordusunu gören ve bu işin sonunun iyi olmayacağını tahmin eden Meizu CEO’su Jack Wong da, istemeye istemeye talepleri kabul etti. Bilişim dünyasında fısıldanan dedikodulara göre, Apple bu kadarla kalmayacak ve kopya ürünlere muazzam bir taarruz başlatacak. Biz de, Shiftdelete.net ailesi olarak gelişmeleri an ve an aktaracağız.

M8 Görselleri – 1


M8 Görselleri – 2


M8 Görselleri – 3


M8 Görselleri – 4


M8 Görselleri – 5


M8 Görselleri – 6


:: Çin’de üretilen kopya telefonlardan satın aldınız mı? Cevabınız evetse, telefonunuzdan memnun musunuz?

 
yazarBarış Terun

Geçmişte pek çok bilişim ve otomobil dergisinde çalışan Barış, Psikoloji Yüksek Lisansı'nı bitirdikten sonra tüm mesaisini, büyük bir zevkle ShiftDelete.Net'e ayırıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Apple, Kopyacılara Gürledi! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple, Kopyacılara Gürledi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple, Kopyacılara Gürledi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "