Okunma

Apple, Mac Hatası Bulan Firmayı Satın Aldı


03 Şubat 2016 Çarşamba 14:00
Apple, Mac Hatası Bulan Firmayı Satın Aldı

Hackerların işe alınması gibi, en iyinin kendi takımında olmasını isteyen Apple, bu sefer de bir güvenlik firmasını satın aldı.

Geçen sene kalıcı olarak Mac bilgisayarları kendini sistem içine yerleştirmek yolu ile etkileyen LegbaCore güvenlik firması, Apple tarafından satın alındı.

Thunderstrike 2 adındaki saldırı, Thunderbolt içindeki bir kusurdan faydalanarak, kullanıcıların dikkatini çekmeden Mac bilgisayarları etkiledi.

Sonra ise Thunderbolt cihazlar içinde gelen ROM ayarı ile diğer bilgisayarlara da bulaşmayı başardı. Macrumors’a göre firma, bu hatayı Apple’a raporladı ve ondan sonra birlikte çözüm için çalışıldı.

16-02/03/legbacore.jpg

Apple, LegbaCore firmasını satın aldı

LegbaCore sessizliğe gömüldükten sonra, Kasım 2015’te artık iş kabul etmediklerini açıkladı. Apple ile çalışacak olan takım, “düşük seviye güvenlik” harici ne tarz görev alacakları konusunda bir bilgi vermiyor.

Firmanın kurucularından olan Xeno Kovah, gönderdiği bir tweet ile “Apple ile görüşmeler içindeyken, farkına vardık ki Apple, bizim katkıda bulunabileceğimiz çok ilginç ve çok etkili işlere sahip.” açıklamasını yaptı.

Apple’ın, Mac yazılımının açıklarını bulabilen ve faydalanabilen, tecrübeli araştırmacılara sahip olması onlar için çok değerli. Bu sayede firma, kendi içinde hataları bulabilecek ve bunlar halka yayılmadan çözülebilecek.

:: Apple’ın güvenlik firmasını satın alması ile ilgili ne düşünüyorsunuz?
yazarEmirhan Üstünsoy

Uzun süredir oyun ve teknoloji sektöründe bulunan Emirhan, bu tecrübesini ve sevdasını SDN bünyesinde yazıya döküyor. Tam bir PC oyuncusu ve aynı zamanda iyi bir müzik düşkünü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

12 yorum - “Apple, Mac Hatası Bulan Firmayı Satın Aldı”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Her Yiğidin Yoğurt yiyişi farklıdır. Her Hacker kendine özeldir, hepsi farklı kapı açar ve sisteme girer…. Mehmet Can.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Bırakın sündüre sündüre illimünati mason sabateist ateist agnostik mistik korteks morteks öteki gündem işlerini, siz okuyun araştırın BIOS sıfırdan nasıl yazılır, assembly dili, tersine mühendislik, lojik osilaskop, sipektrum analizör, bunlara enerjinizi harcayın. Bunlar elimünici olsa sen ben ne yapacağız olmasa ne yapacağız. Öğren tcp-ip araştır kitaplarda yazılmayanı bul. İngilizce olmadan teknik konularda gıdım ilerleyemiyeceğini bil lakin güzel Türkçemizi de yabancı lisanla karışık telefuz edip dilini kirletme eyyy bademci ve antibademci gençlik. Fuat Avangart

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Gencler sapkayı ters cevirin ve bakın üçgen üzerine tek gözlü şapka konmuş kesinlikle illimünati

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Firma illimünati ci bence şapkaya bakın

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Bunlar şow beyler inanmam logoya bakarsanız anlarsınız açık vardı bulanı kendimize kattık artık açığım yok diyor ama o iş öle değil

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Çok anlamlı bir cümle olmuş:

  "Geçen sene kalıcı olarak Mac bilgisayarları kendini sistem içine yerleştirmek yolu ile etkileyen LegbaCore güvenlik firması, Apple tarafından satın alındı."

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Mantıklı demek ki firmada bir ışık gördü ve aldı

 8. SDN Okuru dedi ki:

  mantıklı knka

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Akıllıca bir hareket..

 10. SDN Okuru dedi ki:

  Bizde olsa sen ne anlarsın deyip döverlerdi.

" Apple, Mac Hatası Bulan Firmayı Satın Aldı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple, Mac Hatası Bulan Firmayı Satın Aldı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple, Mac Hatası Bulan Firmayı Satın Aldı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "