Apple’ın Mac Pro sınavı başlıyor! ABD Başkanı geliyor


18 Kasım 2019 Pazartesi 10:00
Apple’ın Mac Pro sınavı başlıyor! ABD Başkanı geliyor

Apple cihazlarının birçoğu Çin’de üretiliyor. Bu bağlamda Çin’e oldukça bağımlı olan Apple, ABD Başkanı Donald Trump ile bir anlaşmaya varmak istiyor. Zira Apple Mac Pro da 15 Aralık 2019’da uygulanacak olan tarifeden etkilenecek.

Apple Mac Pro ABD Başkanı Trump tarafından incelenecek

Amerika Birleşik Devletleri’nin Teksas eyaletinde üretilen yeni Mac Pro, bir değişiklik olmaz ise önümüzdeki ay yeni vergi tarifesinden nasibini alacak. Bu uygulamadan kaçınmak isteyen Apple, Trump’ı henüz tamamen ikna edemedi.

15 bileşenden 10 tanesini vergiden muaf ettirebilen teknoloji devi, geriye kalan 5 bileşenin de vergi politikasına bağlı olmasını istemiyor. İlgili parçalar için yaptığı başvuruya red cevabı alan Tim Cook, Trump ile bir kez daha konuşacak.

Apple Mac Pro

Teksas’ın Austin şehrinde bulunan fabrikayı ziyaret edecek olan Donald Trump, kendi politika anlayışı gereği Amerikan projelerinin desteklenmesini istiyor. Apple’ın CEO’su Tim Cook, bu anlayıştan yararlanmaya çalışıyor.

20 Kasım 2019 tarihinde gerçekleştirilmesi beklenen fabrika ziyaretinde Tim Cook’un orada olup olmayacağı bilinmiyor. Apple için büyük önem arz eden tek olay, yüzde 25’lik ek vergi tarifesinin uygulanmadan rafa kaldırılması.

ABD Başkanı Trump

“Mac Pro 7.1″ adı ile satışa sunulacağı belirtilen cihaz, diğer Apple ürünleri gibi maliyet konusunda istenen verimliliği sağlayamayabilir. Beyaz Saray tarafından doğrulanan ziyaret, Trump’ın son bir kez daha karar vermesinde etkili olacak.

En kilit konular da bile Başkan Trump’ı sert bir şekilde uyarmaktan çekinmeyen Tim Cook, en son uygulanan vergi muafiyeti sayesinde biraz olsun rahatlamıştı. Tecrübeli yönetici, Trump’ın istihdam konusundaki hassasiyetini biliyor.

ABD Başkanı Trump

ABD Başkanı Trump, Teksas eyaletinde bulunan fabrikanın maliyetlerin düşürülmesi sayesinde daha fazla kişiye istihdam sağlayacağına inanırsa geriye kalan parçaları da yeni vergi tarifesinden uzak tutabilir.

Bu kritik buluşma, kullanıcıları da doğrudan etkiliyor. Vergilerin yüksek olması, üretim maliyetlerini etkilediği gibi pazar fiyatlarını da yukarıya çekiyor. Önümüzdeki günlerde Trump’tan vergiler hakkında bir açıklama duyabiliriz.
yazarEge ERKEK

İlk olarak 2006 yılında forumlara adımını atan içerik üreticisi, 2011 yılında başladığı yazarlık ve editörlük macerasının son durağı olan Shiftdelete.net adına dersini çalışıyor, emek veriyor ve okuyucularını severek işini yapıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Apple’ın Mac Pro sınavı başlıyor! ABD Başkanı geliyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple’ın Mac Pro sınavı başlıyor! ABD Başkanı geliyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple’ın Mac Pro sınavı başlıyor! ABD Başkanı geliyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme
  2. 2 Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik! Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik!
  3. 3 Huawei Mate 40 serisi tanıtıldı! İşte detaylar Huawei Mate 40 serisi tanıtıldı! İşte detaylar
  4. 4 En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme
  5. 5 Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk
  6. 6 Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor! Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor!
  7. 7 Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı! Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı!
  8. 8 Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk... Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk...
  9. 9 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık! 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık!
  10. 10 Online market alışverişi artık çok kolay! Online market alışverişi artık çok kolay!