Apple’ın Mac satışları hakkında detaylar ortaya çıktı


13 Ekim 2020 Salı 11:30
Apple’ın Mac satışları hakkında detaylar ortaya çıktı

Apple’ın 2020 üçüncü çeyreği itibariyle dünya geneli yaptığı Mac satışları ile ilgili yeni bilgiler ortaya çıktı. Ortaya çıkan satış miktarlarından anlaşıldığı kadarı ile Apple, bir önceki dönemlere göre daha iyi bir satış miktarı ile karşılaşmışa benziyor. Global olarak artan bilgisayar satışları, Apple’ı da pozitif etkilemiş gibi görünüyor.

2020 üçüncü çeyrekte Mac satışları arttı

Yeni ortaya çıkan bilgilere göre Apple, 2020 yılının üçüncü çeyreği itibariyle 5.5 milyon Mac modeli sevkiyatı yapmış durumda. Şu an için hangi Mac modelinin ne kadarlık bir sevkiyat yüzdesine sahip olduğu konusunda bir bilgi bulunmuyor.

mac satışları

Bir önceki yıl ile karşılaştırma yapıldığında, 5.1 milyon sevkiyat yapıldığı biliniyordu. Nitekim Apple, yaklaşık olarak yarım milyon daha fazla bilgisayar modeli sevkiyatı gerçekleştirmiş durumda.

Artan sevkiyat ile birlikte pazardaki etkin yüzdesi de artmış durumda. Ancak halen daha yüzde 8 seviyesinin gerisinde kaldığını söylemek mümkün oluyor.

Listede Apple’ın bu Mac satışları ile birlikte 2020’nin üçüncü çeyreğinde dördüncü isim olduğu ortaya çıkıyor. İlk sırada ise Lenovo bulunuyor. Sonrasında ise HP ve Dell isimlerinin ardından Apple listede yer alıyor. Karşılaştırma yapmak adına belirtmek gerekirse aynı süreçte Lenovo’nun 18 milyondan fazla, HP markasının 15 milyondan fazla ve Dell’in de 10 milyondan fazla bilgisayar sevkiyatı yaptığını söylemek de mümkün oluyor.
yazarEren Ertem

1997 yılında ilk bilgisayarı ile içine girdiği teknoloji dünyasına, Elektrik-Elektronik Mühendisliği ile devam ediyor. Ayrıca Bilim ve Teknoloji ile ilgili araştırma yapmak ve makaleler hazırlamak, başlıca uğraşları arasında yer alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Apple’ın Mac satışları hakkında detaylar ortaya çıktı”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Ben bu zamana kadar hep windows kullandım. Açıkcası hep bir yerden sonra beni bıktırdı. 5 sene öncesi aldığım HP şu anda bıktırıyor beni, ama bir yakınımda aynı zamanda aldığı macbook gayet güzel çalışıyor. Sırf bu yüzden macbook siparişi verdim ve bekliyorum

" Apple’ın Mac satışları hakkında detaylar ortaya çıktı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple’ın Mac satışları hakkında detaylar ortaya çıktı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple’ın Mac satışları hakkında detaylar ortaya çıktı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler? A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler?
 2. 2 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
 3. 3 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!
 4. 4 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!
 5. 5 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!
 6. 6 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var? 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var?
 7. 7 SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık! SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık!
 8. 8 Bedava kahve getiren uygulamalar Bedava kahve getiren uygulamalar
 9. 9 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)
 10. 10 Kojima yeni oyunu için harekete geçti Kojima yeni oyunu için harekete geçti