Apple’ın Mac satışları hakkında detaylar ortaya çıktı


13 Ekim 2020 Salı 11:30
Apple’ın Mac satışları hakkında detaylar ortaya çıktı

Apple’ın 2020 üçüncü çeyreği itibariyle dünya geneli yaptığı Mac satışları ile ilgili yeni bilgiler ortaya çıktı. Ortaya çıkan satış miktarlarından anlaşıldığı kadarı ile Apple, bir önceki dönemlere göre daha iyi bir satış miktarı ile karşılaşmışa benziyor. Global olarak artan bilgisayar satışları, Apple’ı da pozitif etkilemiş gibi görünüyor.

2020 üçüncü çeyrekte Mac satışları arttı

Yeni ortaya çıkan bilgilere göre Apple, 2020 yılının üçüncü çeyreği itibariyle 5.5 milyon Mac modeli sevkiyatı yapmış durumda. Şu an için hangi Mac modelinin ne kadarlık bir sevkiyat yüzdesine sahip olduğu konusunda bir bilgi bulunmuyor.

mac satışları

Bir önceki yıl ile karşılaştırma yapıldığında, 5.1 milyon sevkiyat yapıldığı biliniyordu. Nitekim Apple, yaklaşık olarak yarım milyon daha fazla bilgisayar modeli sevkiyatı gerçekleştirmiş durumda.

Artan sevkiyat ile birlikte pazardaki etkin yüzdesi de artmış durumda. Ancak halen daha yüzde 8 seviyesinin gerisinde kaldığını söylemek mümkün oluyor.

Listede Apple’ın bu Mac satışları ile birlikte 2020’nin üçüncü çeyreğinde dördüncü isim olduğu ortaya çıkıyor. İlk sırada ise Lenovo bulunuyor. Sonrasında ise HP ve Dell isimlerinin ardından Apple listede yer alıyor. Karşılaştırma yapmak adına belirtmek gerekirse aynı süreçte Lenovo’nun 18 milyondan fazla, HP markasının 15 milyondan fazla ve Dell’in de 10 milyondan fazla bilgisayar sevkiyatı yaptığını söylemek de mümkün oluyor.
yazarEren Ertem

1997 yılında ilk bilgisayarı ile içine girdiği teknoloji dünyasına, Elektrik-Elektronik Mühendisliği ile devam ediyor. Ayrıca Bilim ve Teknoloji ile ilgili araştırma yapmak ve makaleler hazırlamak, başlıca uğraşları arasında yer alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Ahmet
Ahmet
3 ay önce

Ben bu zamana kadar hep windows kullandım. Açıkcası hep bir yerden sonra beni bıktırdı. 5 sene öncesi aldığım HP şu anda bıktırıyor beni, ama bir yakınımda aynı zamanda aldığı macbook gayet güzel çalışıyor. Sırf bu yüzden macbook siparişi verdim ve bekliyorum

" Apple’ın Mac satışları hakkında detaylar ortaya çıktı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple’ın Mac satışları hakkında detaylar ortaya çıktı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple’ın Mac satışları hakkında detaylar ortaya çıktı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım? Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım?
  2. 2 Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik! Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik!
  3. 3 3D yazıcıda ofis için neler bastık? 3D yazıcıda ofis için neler bastık?
  4. 4 Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk! Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk!
  5. 5 Clubhouse uygulamasını denedik Clubhouse uygulamasını denedik
  6. 6 Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi
  7. 7 Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık! Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık!
  8. 8 Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı
  9. 9 Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba! Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba!
  10. 10 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2