Okunma

Apple Merkezinde Ölümcül Sızıntı


03 Haziran 2015 Çarşamba 14:00
Apple Merkezinde Ölümcül Sızıntı

Apple’ın son günlerde yaşadığı kazalar tüm hızıyla devam ediyor. Kısa bir süre önce şirketin Arizona’daki fabrikasında çıkan yangın ile gündem çalkalanmışken, bugün de Apple’ın veri merkezlerinden bir tanesinde ciddi bir kimyasal gaz sızıntısı yaşandı, merkez çalışanlarından bazıları hastanelik oldu.

Kuzey Caroline’daki Apple veri merkezinde yaşanan gelişmede, havalandırma sistemlerini temiz ve hijyenik tutmak için kullanılan, ana hatlar arasında dolaştırılan chroline gazı yanlışlıkla sızıntı yaptı, insanlar tarafından solunmaya başlandı. Solunması neticesinde ölüme götüren oldukça zehirli olan gaz kısa süre sonra fark edildi.

Çalışanlar hastanelik oldu

Geçtiğimiz gün yaşanan Apple gaz sızıntısı sonrasında 5 Apple çalışanı acil olarak hastaneye kaldırıldı ve oksijen desteği aldı.

Yapılan açıklamaya göre sızıntı şayet devam etseydi zehirlenmenin yanı sıra büyük bir yangının da baş göstermiş olabileceği, ancak durumun atlatıldığı belirtildi. Apple veri merkezine yayılan zehirli gaz ise bir süre sonra tamamen temizlenerek, mekan tekrar oturulabilir hale getirilmiş.

:: Apple kazaları sizce devam eder mi?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “Apple Merkezinde Ölümcül Sızıntı”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  "chlorine"in bildiğiniz klor olduğunu bilen yok mu aranızda?

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Gördünüz mü apple binasında sızıntı var. Samsung, htc, lg, sonyde yok yaşasın android!! İos çöp zaten belliydi böyle olacağı yazık 3000 lira para veriyolar bir de onlara 😀

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Çalışanların durumu inşallah ciddi değildir.

 4. ExCeLLeNT dedi ki:

  Oooo resident evil

" Apple Merkezinde Ölümcül Sızıntı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple Merkezinde Ölümcül Sızıntı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple Merkezinde Ölümcül Sızıntı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "