Okunma

Dünyanın En Popüler Elektronik Cihazları


23 Aralık 2010 Perşembe 16:30
Dünyanın En Popüler Elektronik Cihazları

İnternet araştırma firması Hitwise’ın açıkladığı sonuçlara göre, arama motorları satırlarına en çok konuk olan, popüler elektronik cihazlar belli oldu. Listede, “bunun, burada ne işi var?” diyebileceğimiz bir sonuç ortaya çıkmasa da, bazı sürprizlerin gerçekleştiği rahatlıkla ifade edebilir.

Satış rakamları düşüş gösterse de, halen dünyanın en çok satan konsollarından biri olan Wii’nin revaçta olması ve Sony PS3’ün listede bulunmaması, sürpriz olarak nitelendirilebilir.

 

 

16.000 Cihazın En Popülerleri

Araştırma, bilişim sektöründe rekabet eden 16.000 cihaz hakkında gerçekleşti. Arama popülerliği ile satış oranları arasında kaydadeğer bir tezatlığa rastlanmadı. Yani ilk sıralarda yer alan ürünler, satış listelerinde, aramalarla birebir aynı olmasa da, önemli başarılara ulaştı.

İlk onda tekrarlı aramalar (iPod-iPod Touch-iPod Nano, Wii-Wii Aksesuar vb…) gerçekleşti, bu yüzden sonuçlarımızı “ilk 6” biçiminde ayıklamaya karar verdik. Peki listenin tepesinde hangi cihazlar bulunuyor ve ilk 6 nasıl oluşuyor? Cevap için listemize buyurun:

Karşınızda İlk 6

1. Apple iPod
2. Apple iPad
3. Amazon Kindle
4. Microsoft Xbox 360
5. Nintendo Wii
6. Apple iPhone

 

:: Liste hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarBarış Terun

Geçmişte pek çok bilişim ve otomobil dergisinde çalışan Barış, Psikoloji Yüksek Lisansı'nı bitirdikten sonra tüm mesaisini, büyük bir zevkle ShiftDelete.Net'e ayırıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Dünyanın En Popüler Elektronik Cihazları konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Dünyanın En Popüler Elektronik Cihazları ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Dünyanın En Popüler Elektronik Cihazları ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "