Okunma

Apple Motorola’ya Dava Açtı


31 Ekim 2010 Pazar 15:30
Apple Motorola’ya Dava Açtı

Apple Motorola’ya, Droid ve Cliq modellerinde, çoklu dokunmatik ekran yapısı da dahil kendisine ait 7 teknolojinin kullanıldığı gerekçesiyle patent davası açtı. Hatırlanacağı gibi 1 ay önce de Microsoft Motorola’ya, benzer bir suçlamayla dava açmıştı.

 

Teknoloji dünyasında, Apple’ın Motorola’dan intikam alma ve karşı saldırı yapma amacıyla, patent meselelerini mahkeme salonuna taşıdığı konuşuluyor. Zira Motorola, kısa süre önce kendisine ait patent teknolojileri Apple’ın kullandığını iddia etmiş ve savcıların kapısını çalmıştı. Böylece Nokia-Apple, Apple-Nokia, Motorola-Apple ve Motorola-Microsoft davaları zincirine yeni ve heyecanlı bir halka eklenmiş oldu.

:: Devler arasındaki patent davaları yarışı hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarBarış Terun

Geçmişte pek çok bilişim ve otomobil dergisinde çalışan Barış, Psikoloji Yüksek Lisansı'nı bitirdikten sonra tüm mesaisini, büyük bir zevkle ShiftDelete.Net'e ayırıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Apple Motorola’ya Dava Açtı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple Motorola’ya Dava Açtı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple Motorola’ya Dava Açtı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "