Apple Müzik sosyalleşiyor!


05 Haziran 2017 Pazartesi 19:00
Apple Müzik sosyalleşiyor!

WWDC 2017 etkiliği son hız devam ediyor. Apple‘ın birçok yeni özelliğini duyurduğu ve iOS 11′in öne çıktığı etkinlik ile birlikte Apple Müzik‘e eklenecek önemli bir özellik ortaya çıktı.

Apple Müzik büyümeye devam ediyor!

Her geçen gün büyümeye devam eden Apple Müzik’in 27 Milyon kullanıcısını açıklayan Apple yetkilileri, kullanıcılara sunacağı yeni özelliğini de gözler önüne serdi.

17-06/05/apple-music.jpg

Yeni iOS 11 ile birlikte, kullanıcılar müzik listelerini arkadaşları ile rahatlıkla paylaşabilecekler. Arkadaşlarınız için özel bir sekme oluşturacak olan Apple, ne dinlediğinizi ve ne tür müzikleri beğendiğinizi de arkadaşlarınız ile paylaşacak.

Böylece arkadaşlarınız ile daha sosyal etkileşime girerek, müzik önerileri yapabileceksiniz. HomeKit desteğini de kullanıcılara sunacak olan Apple, arkadaşlarınızın müzik listesini dinlerken, listeden istediğiniz parçayı çıkartmanıza da olanak sağlayacak.

MusicKit tanıtıldı!

Ayrıca Apple, yeni MusicKit‘i de duyurdu. MusicKit sayesinde geliştirici kullanıcıları, Apple Müzik‘i kendi uygulamalarını rahatlıkla entegre etmelerine izin verecek. 

Apple Müzik‘te önemli değişikliklere imza atan yetkililer uygulamayı daha kullanışlı hale getirerek, 2015′teki şaşalı tanıtımın ardındaki dengeyi yeniden yakalamış oldu. Bakalım yenilenen Apple Müzik ne kadar başarılı olacak.

:: Apple Müzik’e gelen yeni özellikler hakkında ne düşünüyorsunuz?


 • yazarDeniz Aslan

  Teknoloji dünyasının bağrında gencecik bir yazar olan Deniz, teknolojiye olan merakını okurlara aktarmaktan büyük bir zevk duyuyor.
  Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

  “Apple Müzik sosyalleşiyor!” üzerine 6 yorum

  1. SDN Okuru dedi ki:

   En üst resimdeki iphone modeli nedir bilen var mı?Ön tarafı siyah olan 6-6s tasarımı gibi ***** şık değil mi?

  2. SDN Okuru dedi ki:

   Spotifyda ne varsa çalıyor adamlar sonra adı yenilik oluyor hadi canım.Spotify verdiği rahatlığı hiçbir müzik programı vermiyor iphone kullanıcısı olarak söylüyorum bunu apple musicde denedim ama cidden spotify ın rahatlığı başka

  3. SDN Okuru dedi ki:

   instagram hikayeler var bu iş için

  4. SDN Okuru dedi ki:

   spotify özentisi ama yine spotify nin gerisinde kalacak

  5. SDN Okuru dedi ki:

   Her zamanki gibi başkalarının önceden yaptığı şeyleri ilk defa apple bulmuş gibi havalara girecekler

  6. SDN Okuru dedi ki:

   Spotfyda ne varsa çalmış gene

  Yorum yazın

  Geri bildirim