Okunma

Apple Newton Geri Döner mi?


26 Eylül 2007 Çarşamba 13:00
Apple Newton Geri Döner mi?
Apple en son teknik olarak başarılı görünen, diğer taraftan ise kriminal laboratuarın işini kolaylaştıracak derecede üzerine iz kalan iPhone ve iPod Touch ürünlerinin ardından, aynı biçimi yeni, ama daha fazla iletişim ve kişisel bilgisayara benzer bir şekilde değerlendirebileceği konuşulmaya başladı. Zamanında PDA (personal digital assistant, sayısal kişisel yardımcı) alanında başarılı bir ürün olan Newton, eskiye nazaran çok farklı, fakat yine çok alışıldık bir görünümle geri gelecek. Tabii adı kesinlikle artık fenalık veren iBirşey biçiminde olmazsa olmaz.

Nasıl Birşey?

AppleInsider.com‘dan görüleceği kadarıyla üzerine tahminler yürütülen ürün 720×480 gibi bir çözünürlükte ekrana sahip olacak ve Apple’ın yeni ürünlerinde kullandığı dokunmatik ekranı kullanarak müşterilerin bir kısmını çileden çıkarırken diğer bir kısmını da verimli bir şekilde çalışmaya sevk edecek. Ürünün boyutu ise iPhone’dan 1,5-2 kat kadar fazla ve benzer inceliğe sahip.

Henüz sadece söylenti durumunda olan ürünle ilgili daha fazla bilgi yok; velâkin Apple’ın bundan birkaç sene önce "tövbe bir daha girmeyiz o pazara" dediği ürün gamıyla ilgili tekrar söylentilerin çıkması, Apple tarafında bir şeylerin değiştiğinin göstergesi.

Bilgi İçin: Apple Insider
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Apple Newton Geri Döner mi?”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    eski camlar bardak oldu

" Apple Newton Geri Döner mi? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple Newton Geri Döner mi? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple Newton Geri Döner mi? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "