Okunma

Apple’dan Nokia’ya 2 milyar dolar ödeme!


28 Temmuz 2017 Cuma 20:00
Apple’dan Nokia’ya 2 milyar dolar ödeme!

Nokia bugün finansal sonuçlarını açıkladı. Şirket piyasa beklentilerini yenerek, hisse başına kazancın 0.05€ öngörüsü yerine 0.08€ seviyesine yükselmesini sağladı. Nokia Technologies 2016 yılının ikinci çeyreğine kıyasla işletme karında %90’lık bir artış kaydetti. Nokia, son çeyrekte 6.6 milyar dolar gelir sağlamış, ancak 517.3 milyon dolar kar etmişti.

Patent anlaşmazlıklarını bitirmek için 2 milyar dolar ödeme!

17-07/30/nokia.jpg

Nokia, Apple’ın geçtiğimiz çeyrekte şirketler arasındaki patent anlaşmazlıklarını çözmek için yapılan anlaşmanın bir parçası olarak 2 milyar dolar nakit ödeme yaptığını açıkladı.

Apple ile yaptığı anlaşmanın basit bir patent anlaşmasından fazlası olduğunu söyleyen Nokia, önümüzdeki dönemde yapılacak ortak çalışmaların IP Routing, Optik Ağ ve Dijital Sağlık gibi konuları da kapsayacağının belirtti. 

Nokia geçtiğimiz aylarda Apple’a patent davası açmış, Apple da buna karşı bir davayla yanıt vermişti. Cupertino merkezli şirket, Nokia’nın sahibi olduğu Withings’in markasını taşıyan ürünlerin satışını da sonlandırmıştı. Apple uzlaşmanın ardından Withings markalı Nokia sağlık gereçlerini satışa geri çıkardı.

::Sizce bu anlaşma iki şirket arasında daha büyük anlaşmalar getirir mi?

 
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Apple’dan Nokia’ya 2 milyar dolar ödeme!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Nasıl taşımışlar o kadar parayı

" Apple’dan Nokia’ya 2 milyar dolar ödeme! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple’dan Nokia’ya 2 milyar dolar ödeme! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple’dan Nokia’ya 2 milyar dolar ödeme! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "