Apple, Otomobilini 2020 Yılında Üretmek İstiyor


20 Şubat 2015 Cuma 14:00
Apple, Otomobilini 2020 Yılında Üretmek İstiyor

Geçtiğimiz haftaya damga vuran iddiaların başında gelen Apple’ın elektrikli otomobil üreteceği iddiasının etkiler sürmeye devam ediyor.

Daha önce sizlerle çeşitli haberlerimizde paylaştığımız gibi Tim Cook‘un 2014 yılında onay verdiği iddia edilen projede Apple‘ın yüzlerce kişiyi çalıştırdığı söyleniliyor.

Haberimize konu olan iddia ise Apple‘ın elektrikli otomobilin üretim takvimi hakkında. Bloomberg’in iddiasına göre Apple, 2020 yılında kendi elektrikli otomobilini üretmeye başlayacak.

Bloomberg, Titan kod adlı projeye tanınan sürenin hedeflerin büyüklüğü konusunda ipucu verdiğini ve Apple’ın Tesla Motors ve General Motors ile bu alanda savaşa girebileceğini belirtiyor.

15-02/20/apple-car-play-in-car-technology.jpg

Şu anda pazarın en büyüklerinden diyebileceğimiz Tesla Motors ve General Motors’un 2017 yılı hedefinde tek bir şarj ile 300 km‘den fazla yol alabilen bir elektrikli otomobili 40000 Dolar’dan daha düşük bir maliyet ile üretmek yer alıyor ve aslına bakacak olursanız, hızla gelişen sektörde bu hedef çok uçuk bir hayal de sayılmaz. Ancak sektöre yeni girmeye hazırlanan Apple’ın rakiplerinden 3 yıl sonra bu hedefe ulaşıp bayrağı ileri taşıması gerekecek.

SDN Okuru: Apple Otomobil Üretmeli

Geçtiğimiz günlerde Apple’ın elektrikli otomobil üretme planlarını sizlere aktarırken bir de konuyla ilgili olarak ufak bir anket hazırlamıştık.

 15-02/20/apple_otomobil.PNG

Düzenlediğimiz anketin sonuçlarına baktığımızda, siz okurlarımızın yüzde 63 gibi büyük bir çoğunluğu Apple’ın elektrikli otomobil üretmesini desteklerken, yüzde 22 takipçimiz ise Apple’ın bu sektörden uzak durması gerektiğini söylüyor.

Ayrıca okuyucularımızın yüzde 55‘i Apple’ın ürettiği elektrikli otomobili alabileceğini belirtiyor.

:: Apple pazardaki güçlü rakipleri geride bırakabilir mi?
yazarBerkay Tutal

İstanbul Teknik Üniversitesi'nde makina mühendisliği eğitimini sürdüren Berkay, teknolojinin hemen her alanını takip ederken, özellikle mobil ve giyilebilir cihazlarla beraber Apple'ın ürünlerine ayrı bir ilgi besliyor
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
11 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

sarj 3 saat dayanmaz

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

Apple eskiden var olan bir teknolojinin adını değiştirip, sanki yepyeni bir teknoloji bulmuşlar gibi sizi kandırmaya çalışacak.

“Aracının kaygan zeminlerde frenlerken, kontrol kaybına mı neden oluyor? Bizim ürünlerimizde Magic Brake™ teknolojisi var. Zemin nasıl olursa olsun bizim arabalarımız kontrolu elinde *****

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

Arabanın parçalarını kafanıza göre yenileyemeyeceksiniz.

Apple araba parçaları sadece Apple bayilerinde olur ve sadece orjinal parçalarla çalışır.

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

Bazı cahiller gene saçmalamış. Apple arabayı icat etmiyor araba zaten taş devrinde icat edildi. Araba çıkartacak kıskananlar çatlaşın iCar ile hava atma keyfii

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

vayy be öyle yorumalar yazılmış ki şaşkınlıkla izliyor insan. Apple kim bilir kaç yıllık bir ar-ge yapacak ama adamların tartıştığı şey Apple'ın pazarlamasına eleştri. daha senin ülken araba üretemiyor! sen neyin mühendisisin neyin fikir adamısın da, kimi eşeltiriyon gerçekten anlamak güç! zaten yılladır arabaların bi çalışma prensibi var şirketlerde bunu alıp isim değiştrip pazarlıyolar zaten çünkü bu çark böyle döner, kalkmış Apple yaparsa böyle yapar; pardon da diğer firmalar napıyor? Süleyman Demirel'in bi lafı vardı, başakaları ipteki cambazın başarması için tezahürat yaparken, bizimkiler şimdi düşcek diye söylenir diye… işte aynen öyle! Elin devasa teknoloji firması, bizim fikirsiz-züğürt çenemiz!

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

Ne kadar çok üretim olursa o kadar ucuz olur. Ne kadar ucuz olursa o kadar çok tüketim olur. ne kadar çok tüketim olursa, okadar çok ölüm olur. Yine herşeyin sonu ölüme çıkıyor.

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

Yazılım ile çok güzel olur. Telefonla kontrol ettiğinizi düşünsenize. Çok çok iyi olur. Ama fiyatı pekte iyi olmayabilir.

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

150 liralık çin işi tableti arabaya koymuşlar gibi aynı ***** apple bunu yapmaz.

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

apple fanfare yine toplanmis

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

arac yamulmasinda buyuk ihtimal euro ncapdende dusuk bir puan alir

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

abi iyi güzel de o arabanın motor sesini duymam lazım. elektrikli araba nedir arkadaş?

" Apple, Otomobilini 2020 Yılında Üretmek İstiyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple, Otomobilini 2020 Yılında Üretmek İstiyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple, Otomobilini 2020 Yılında Üretmek İstiyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 300x zoom ile telefona yakından baktık! 300x zoom ile telefona yakından baktık!
  2. 2 A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik! A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik!
  3. 3 İçerik platformlarının aile üyeliklerini karşılaştırdık İçerik platformlarının aile üyeliklerini karşılaştırdık
  4. 4 MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi
  5. 5 Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik
  6. 6 ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama! ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama!
  7. 7 Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk! Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk!
  8. 8 Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda
  9. 9 MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik! MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik!
  10. 10 Mehmet Demirkol ile Samsung TV sohbeti! Mehmet Demirkol ile Samsung TV sohbeti!