Apple Özür Dileyecek


18 Ekim 2012 Perşembe 17:08
Apple Özür Dileyecek

Apple ile Samsung arasındaki bitmek bilmeyen hukuk savaşı, İngiltere yüksek mahkemelerinin kararı sonrası yeni bir boyut kazandı. Samsung’un herhangi bir tescilli tasarımı kopyalamadığına karar veren İngiliz mahkemesi, bazı benzerlikler olmasına karşın Samsung Galaxy tabletin Apple tasarımlarını kopyalamadığı, zira “onlar kadar havalı” olmadığı yönünde hüküm verdi.

Avrupa genelinde geçerliliği bulunan yüksek mahkeme kararı, Samsung ve Apple arasındaki hukuk mücadelesinin bu kıtada nihayete ermesine neden olurken, Apple, Temmuz ayında alınan karara itiraz için çıktığı yüksek mahkemeden eli boş dönmüş oldu. Apple’ın resmi özür niteliği taşıyan reklamları ne zaman yayınlayacağı açıklanmazken, Samsung mahkemenin ardından şu iğneleyici açıklamayı yaptı:

“Biz halen dikdörtgen biçiminde ve kenarları yuvarlak tableti ilk geliştirenin Apple olmadığına inanıyoruz. Apple’ın tescilli tasarımındaki özellikler, daha önceki pek çok cihazda bulunabilir. Apple diğer ülkelerde bu genel tasarımlara karşı tutumunu sürdürürse,  sektördeki inovasyon zarar görecek ve tüketicilerin seçenekleri kısıtlanacaktır.”

http://static.shiftdelete.net/img/article_new/galaxy-tab-2-101-wifi1344446671.jpg
Samsung, Apple tarafından Galaxy Tab tasarımında iPad’i kopyalamakla suçlanıyordu.

:: Sizce kim haklı? Apple mı yoksa Samsung mu?




yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

42 yorum - “Apple Özür Dileyecek”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  samsung tasarım ve hızlılık açısından apple ın yanından bile geçemez

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  apple ve samsung davalık olunca samsunga bir göz attım ve gerçektende anca bu kadar kopyalayabilirdi zaten. sonuna kadar apple haklı bu davada. steve reiz ölmeyeydi eyiydi

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  yaaa tani tabi s3 um deki led gosterge 4s de yoktu ilk s3 de geldi sonra iphone hemen kopyaladi

 4. Ziyaretçi dedi ki:

  samsung un yorumu çok doğru..zaten apple tüketiciyi düşünen bir firma olsaydı o uyduruk telefonlarını o kadar pahalı yapmazdı..ama hala kapış kapış gittiğine göre bazılarına iyilik yaramıyormuş doğrusu..apple utanmasa dikdörtgen şeklin de patentini alacak..bu kadar alçaldın mı apple??

 5. Ziyaretçi dedi ki:

  kıskanç Apple,Dünya’daki tek üretici olduğunu sanıp herşeye patent davası açıyor ama bir işe yaradığıda ***** ekmek gibi Samsung satılı***** yalarsın Apple

 6. Ziyaretçi dedi ki:

  hay kazanmaz olaydı inovasyonunu yesinler

 7. Ziyaretçi dedi ki:

  buda apple ders olsun

 8. Ziyaretçi dedi ki:

  gerekSiZSiNiZ

 9. Ziyaretçi dedi ki:

  Apple Amerika dışında açtığı davaların neredeyse hiç birini kazanamadı ***** kendi markasını koruyan sözde mahkemelerinde ancak istediğini alabilir.

 10. Ziyaretçi dedi ki:

  Youtubeye galaxy s3 vs iphone 5 blebd yaz izle plastikmi yoksa iphone kasa kalitesimi gorursun plastik diyen arkadas sizde izleyin arkadaslar.

 11. Ziyaretçi dedi ki:

  Haberin ana sayfadaki “Godfather”lı başlık fotoğrafı hoşuma gitti. Bir de kaç zamandır bahsettiğimiz olayın Samsung tarafından gayet “iğneleyici” bir şekilde söylenmiş olması; “Biz halen dikdörtgen biçiminde ve kenarları yuvarlak tableti ilk geliştirenin Apple olmadığına inanı***** 🙂
  Apple’ın bu tutumu piyasadaki gelişimi engelliyor, tekelin kırılması lazım.

 12. Ziyaretçi dedi ki:

  Bu Apple de strateji mükemmel. Müşterilerinden özür diliyor, rakiplerinden özür diliyor ama pastanın en büyük diliminide götürüp milyon dolarları koyuyor kasasına…

 13. Ziyaretçi dedi ki:
 14. Ziyaretçi dedi ki:

  resimde iyimiş hani tuttum bu resmi:)))

 15. Ziyaretçi dedi ki:

  on resim super:)))

 16. Ziyaretçi dedi ki:

  apple heralde samsunga flash diskine bile dava açarsa hiç şaşmamm

 17. Ziyaretçi dedi ki:

  thepolice2 siri’den bahsetmiş ama siri’nin apple ın geliştirdiği bir uygulama olmadığını bilmediği için bir yanılgıya düşmüş gibi görünüyor. Aksine parayı basıp bu uygulamayı bütün iphone larda sunan şirketi satın aldı ve akabinde 4s hariç hiçbir telefonda çalışmaması için bir yama yayınladı. Yani uygulamanın üzerine yattı.

 18. Ziyaretçi dedi ki:

  Ya adamlar icat ediyor, diğerleri kopyalayıp daha düşük fiyattan pazarda kendilerine pay kapıyorlar. Sonra mahkemede kendilerini savunacak yüzü nereden buluyorlar anlamış değilim.
  Not : Hiç bir apple ürününe sahip değilim.

 19. Ziyaretçi dedi ki:

  Bu sefer gerçektende Apple haketti ***** şeye biz kazanırız diye yaklaşarak dava açıyor ve çokda abartıyor bu patent davalarını.pinch to zoom’da apple’a ait tamam ama bi süre sonra bunun patentten çıkıp genele yayılmasında bi sorun yok ***** yani Apple’ın diye telefonumuzda pinch to zoomdan mahrum olacak halimiz yok 🙂

 20. Ziyaretçi dedi ki:

  yola gel elma

 21. Ziyaretçi dedi ki:

  İngiliz mahkemesi, bazı benzerlikler olmasına karşın Samsung Galaxy tabletin Apple tasarımlarını kopyalamadığı, zira “onlar kadar havalı” olmadığı yönünde hüküm verdi.

  haha hanginiz burayı anlamadı 😀 bir de samsung iyi dalga geçmiş falan yazıyorlar bırakın gidin Allah’ınızı severseniz 😀 apple hangi tasarımı çıkarsa samsung başta htc ondan sonra geliyor ayrıca tasarımla da kalmıyor yazılımla da her zaman apple ürünle kopyalanıyor şimdi buna da yalan diyen olur gerçi haklısınız at gözlüğünüzle bu kadar görebiliyorsunuz 🙂

 22. Ziyaretçi dedi ki:

  bu tür uluslararası şirket davalarında verilen kararlarda genelde kararı veren mahkemenin ait olduğu ülkenin bir mesajı vardır.
  adalet ve hukuk kavramları ikinci planda gelir. iyi de menhus ingiliz siyaseti bu kararıyla bir milyar dolardan daha ağır bir cezayı amerikan firmasına hangi saikle verdi, bunu anlamak ***** />

  karara müthiş sevindim, ama ingilizlerin buradaki rolü ne, bir de onu anlayabilseydim!

 23. Ziyaretçi dedi ki:

  foto fena

 24. Ziyaretçi dedi ki:

  Mahkeme yorumu muthis 🙂

 25. Ziyaretçi dedi ki:

  Appleda innovaasyon sıfır…Adam gibi inno. Samsung ve Sony…Samsung iyi bir firma ama sony gibi kendini farklı durmak için kasmı***** olayım kendi stilim olsun diye uğraşsa bence çok daha başarılı olur samsung…

 26. Ziyaretçi dedi ki:

  Bu Apple neyin kafasını yaşıyor anlayabilen var mı acaba? Neymiş kenarları yuvarlanmış dikdörtgen tableti kendilerinden başkası yapamazmış. Rakiplerin nasıl yapacaklar arkadaş üçgen mi yuvarlak mı? Bu arada mahkemenin kararı çok doğru. Artık Apple diye bir firmayı ben tanımıyorum!

 27. Ziyaretçi dedi ki:

  resmen taraflı haber yapıyorsunuz !!!!

 28. Ziyaretçi dedi ki:

  Adam olucak bu samsung plastik cihazlara çalıntı iconları koymayı bırakıcak.

 29. Ziyaretçi dedi ki:

  mahkemenin karari apple i hakli cikarmis zaten. o nasil bir karardir ya resmen samaung u hacemat etmis 😀

 30. Ziyaretçi dedi ki:

  Mahkeme taraf tutumuş besbelli . Neyin davası bu ya samsung şarz aletlerine kablolarına kadar apple ı taklit ediyor bunu korler bile el yordamı ile anlar 🙂

 31. Ziyaretçi dedi ki:

  beni zerre kadar ilgilendirmiyor.

 32. Ziyaretçi dedi ki:

  Kralsin samsung ♡ Özellikle galaxy s3 hayatımıza getirdiğin için çok teşekkür ederiz. 🙂

 33. Ziyaretçi dedi ki:

  Kralsin samsung ♡

 34. Ziyaretçi dedi ki:

  kapitalist pisliklerin verdiği karar. neyse apple da kapitalist bu iyi oldu. her yerde tekel olmak için cins cins davalar açıyorlar…

 35. Ziyaretçi dedi ki:

  bu adamların, dünyada tekel olması, tüketiciler için hiç iyi bir gelişme değil.

  tekel, hangi üründe olursa olsun, kötüdür.

 36. Ziyaretçi dedi ki:

  Karar yerinde bir karar, Dunya apple firmasinin etrafinda donmuyor, innovasyonun bas aktoru samsung, keske steve jobs olsaydi da gorseydi yok etmeye calistigi samsungun zaferini. Samsung’un cevabi cok yerinde bir cevap, dalga gecmis acikcasi.

 37. Ziyaretçi dedi ki:

  Öne çıkan resim iyiymiş

 38. Ziyaretçi dedi ki:

  Apple la Samsung birbirlerinden bişeyler çalıp sonra dava açıyorlar. Samsung Galaxy S 3 de Siri benzeri bir sistem var. Mesaj gönderebiliyor, arama yapabiliyor, uygulamaları açabiliyor… Sirinin birebir aynısı. Onun dışında Wi-Fi, Bluetooth gibi ayarların açılıp kapanma şekli iOS de Wi-Fi ve bluetooth un açıp kapatılma şekliyle birebir aynı. Bu haberde de Apple ın Samsung dan çaldıkları var.

 39. Ziyaretçi dedi ki:

  Milyar dolar gibi ceza olmasa da firmanın duruşunu zedeliyebilecek bir ceza. Apple artık 2 düşünür bir dava açar en azından.

 40. Ziyaretçi dedi ki:

  “Biz halen dikdörtgen biçiminde ve kenarları yuvarlak tableti ilk geliştirenin Apple olmadığına inanıyoruz. Apple’ın tescilli tasarımındaki özellikler, daha önceki pek çok cihazda bulunabilir. Apple diğer ülkelerde bu genel tasarımlara karşı tutumunu sürdürürse, sektördeki inovasyon zarar görecek ve tüketicilerin seçenekleri kısıtlanacaktır.”

  – Söylenebilecek başka birşey varmı? Apple aç gözlülüğüne doymasın.

 41. Ziyaretçi dedi ki:

  Apple haketti…

 42. Ziyaretçi dedi ki:

  manşetteki bigfather filmindeki sahnenin resmi de cuk oturmuş.

" Apple Özür Dileyecek konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple Özür Dileyecek ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple Özür Dileyecek ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!
 2. 2 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var? 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var?
 3. 3 SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık! SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık!
 4. 4 Bedava kahve getiren uygulamalar Bedava kahve getiren uygulamalar
 5. 5 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)
 6. 6 Kojima yeni oyunu için harekete geçti Kojima yeni oyunu için harekete geçti
 7. 7 Buraların kralı neden Samsung? Buraların kralı neden Samsung?
 8. 8 Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme
 9. 9 Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik! Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik!
 10. 10 Huawei Mate 40 serisi tanıtıldı! İşte detaylar Huawei Mate 40 serisi tanıtıldı! İşte detaylar