Okunma

Apple Pay bir numaralı mobil cüzdan oldu!


26 Ekim 2017 Perşembe 22:30
Apple Pay bir numaralı mobil cüzdan oldu!

Apple Pay, kullanımı hızla yaygınlaşan mobil cüzdanlar arasında birinci sırada yer aldı

Android Pay, Samsung Pay, Barclays gibi temassız ödeme ve mobil cüzdan uygulamalarının toplam pazar payı sadece % 10. Apple tarafında ise 2014 yılında piyasaya sunulduğundan bu yana, faaliyet gösterdiği 20 ülkede yapılan temassız akıllı telefon ödemelerinin %90’ını gerçekleştirdiği görülmekte.

Apple Pay yarışın kazananı oldu

Apple’ın mobil ödemelerden yetkili ismi Jennifer Bailey, Las Vegas’taki 20/20 Para Konferansı’nda, Apple Pay’i “günlük harcamanın geleceği” olarak nitelendirdiğini konuşmasında belirtti.

Apple mobil ödemelerde her geçen gün yaygınlaşarak kullanım alanlarını çeşitlendiriyor. Öyle ki Londra’da toplu ulaşım gişelerinde ve daha pek çok yerde görmek mümkün. Bu yılın başlarında 10 seferden birinin cep telefonu ödemeleri ile yapıldığı ve bu rakamın her geçen gün arttığı gözlemlenmekte. ABD’de de işletmelerin %50’si Apple’ı tercih etmekte.

Apple Pay, faaliyet gösterdiği ülkelerde hemen hemen her yerde bulunuyor ve temassız bilet ve kişiden kişiye ödemeler gibi yeni özellikleri ile daha çok tercih ediliyor. Önümüzdeki dönemde mobil ödeme yöntemlerinin gelişerek akıllı telefonumuzdaki işlevsel cüzdanlar haline gelmesi bekleniyor. Elbette en önemli arzumuz henüz ülkemizde kullanıma sunulmamış mobil cüzdanların kısa sürede Türkiye’de aktif olması yönünde.
yazarSelman Bozkır

Selman, mobil teknolojileri ilgiyle takip ediyor. Birçok platformda içerik üretirken, bir yandan da ShiftDelete.Net'te haber yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Apple Pay bir numaralı mobil cüzdan oldu! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple Pay bir numaralı mobil cüzdan oldu! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple Pay bir numaralı mobil cüzdan oldu! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "