Okunma

Apple Pencil uçları şekil değiştiriyor!


25 Nisan 2019 Perşembe 12:45
Apple Pencil uçları şekil değiştiriyor!

Teknoloji şirketleri zaman zaman aldıkları patentlerle gündeme geliyor. Bu patentler sayesinde şirketlerin geleceğe yönelik planlarını kağıt üstünde görmüş oluyoruz. Son olarak Apple Pencil farklı bir tasarım ile karşımıza çıktı. Apple Pencil uçları şekil değiştiriyor.

Apple Pencil uçları çoğalıyor, boyu uzuyor!

Apple ortaya çıkan yeni patentine göre fırça uçlu bir kalem üzerinde çalışıyor. iPad’lerin çok daha verimli kullanılmasını sağlayan Apple Pencil ilerleyen zamanda farklı yeteneklerle karşımıza çıkabilir. Bir boya fırçasını andıran patent, kalemin sanatsal görevlerdeki yeteneklerini artıracak. Patent resimlerinden gördüğümüz kadarıyla kalemin boyu da uzayacak gibi duruyor.

Yeni Apple Pencil uçları sayesinde iPad kullanıcıları sanatsal yeteneklerini çok daha başarılı bir şekilde ortaya çıkarabilecek.

Bildiğiniz gibi Apple Pencil‘ın ucu değiştirilebilir yapıdaydı. Ancak, uç şekli her zaman aynı kalıyordu. Bu yeni patent ile birlikte kalemin uçlarının çeşitlendirilebileceğini söyleyebiliriz. iPad artık tamamen bir çalışma aracı haline geliyor.

Apple Pencil için ortaya çıkan bu patent ne zaman gerçeğe bürünecek? Bunun için bir şey söylemek için henüz çok erken.
yazarHazal Orta

2012 yılında editörlük kariyerine başlayan yazarın yolu yakın zamanda ShiftDelete.Net ile kesişti. Teknoloji gündemini yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan teknolojik gelişmeleri okurlara aktarıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Apple Pencil uçları şekil değiştiriyor!”

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Büyük ihtimalle Apple pencil 3’te olur ve sadece 3’e özel uçlar olur.

" Apple Pencil uçları şekil değiştiriyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple Pencil uçları şekil değiştiriyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple Pencil uçları şekil değiştiriyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "