Apple’dan Powerbeats 2 sorunu için 10 milyon dolar!


28 Ağustos 2020 Cuma 14:13
Apple’dan Powerbeats 2 sorunu için 10 milyon dolar!

Apple bir sorundan dolayı yine kullanıcılara para ödeyecek. Şimdi ise Apple Powerbeats 2 sorunu sebebiyle 10 milyon dolar ödemeyi kabul etti. Şirket daha önce de iPhone sahiplerine bataryanın ömrünü düşürdüğü sebebiyle para ödemeyi kabul etmişti. Apple yine batarya sorunu kaynaklı bir dava sebebiyle kullanıcılara ödeme yapıyor.

Apple Powerbeats 2 sorunu sonucunda ödeme yapıyor

Apple, Powerbeats 2 kablosuz kulaklıklarını satın alan bazı kullanıcılar şarj sorunlarının çözümüne ilişkin bir toplu dava açtılar. Bu kapsamda Apple, 9,75 milyon dolar ödemeyi kabul etmiş durumda. 2014 yılında piyasaya sürülen Beats imzalı Powerbeats 2 kablosuz kulaklığı, tere karşı dayanıklılığı ve pil ömrü ile öne çıkıyordu. 2017 yılında açılan söz konusu dava ise Apple’ın ödemeyi kabul etmesiyle nihayete eriyor.

İddiaya göre kullanıcılar bu vadedilen özellikleri kullanamıyor, yani şarjı çabuk bitiyor ve terlendiğinde suyu geçiriyor. Tasarım hatası olduğu düşünüldüğü için açılan davada, yalnızca Powerbeats 2 için değil aynı zamanda Powerbeats 3 için de karar bulunuyor.

Apple Powerbeats 2 sorunu

Davacılar bunun yanında Apple’ı cihazları bir yıllık garanti süresi içinde onarmadığı ve değiştirmediği gerekçesiyle de suçluyor. Şirket, anlaşmaya göre “devam eden davanın riskleri, belirsizlikleri, yükü ve masrafları” nedeniyle bunun yalnızca çözüme kavuşmasını istediğini belirterek söz konusu iddiaları reddediyor.

Davanın avukatları Powerbeats 2 ve 3 sahiplerine e-posta yoluyla ulaşmaya başladı.
yazarNilay Kamu

Gazi Üniversitesi Gazetecilik bölüm ikinciliği mezunu, üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada görev alıp haber düzenleyen editör, yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp, ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Apple’dan Powerbeats 2 sorunu için 10 milyon dolar! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple’dan Powerbeats 2 sorunu için 10 milyon dolar! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple’dan Powerbeats 2 sorunu için 10 milyon dolar! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 iPhone 12 kamerasını doğal ortamda test ettik! iPhone 12 kamerasını doğal ortamda test ettik!
  2. 2 1+1'i 3 yapan şirket eLogo neler yapıyor? 1+1'i 3 yapan şirket eLogo neler yapıyor?
  3. 3 Netflix'i daha keyifli hale getiren 10 eklenti! Netflix'i daha keyifli hale getiren 10 eklenti!
  4. 4 iPhone 12, 6.000 TL'ye nasıl alınır? iPhone 12, 6.000 TL'ye nasıl alınır?
  5. 5 Girişimciler sahnede! İşte Big Bang 2020 etkinliği Girişimciler sahnede! İşte Big Bang 2020 etkinliği
  6. 6 Hayat kurtaran AFAD deprem çantasını inceledik Hayat kurtaran AFAD deprem çantasını inceledik
  7. 7 Anker PowerPort III Nano adaptör inceleme! Anker PowerPort III Nano adaptör inceleme!
  8. 8 AFAD hangi teknolojileri kullanıyor? (Video) AFAD hangi teknolojileri kullanıyor? (Video)
  9. 9 Xiaomi Mi 10T kutusundan çıkıyor! Xiaomi Mi 10T kutusundan çıkıyor!
  10. 10 SDN ofisindekiler en çok hangi şarkıları dinledi? SDN ofisindekiler en çok hangi şarkıları dinledi?