Apple’dan Powerbeats 2 sorunu için 10 milyon dolar!


28 Ağustos 2020 Cuma 14:13
Apple’dan Powerbeats 2 sorunu için 10 milyon dolar!

Apple bir sorundan dolayı yine kullanıcılara para ödeyecek. Şimdi ise Apple Powerbeats 2 sorunu sebebiyle 10 milyon dolar ödemeyi kabul etti. Şirket daha önce de iPhone sahiplerine bataryanın ömrünü düşürdüğü sebebiyle para ödemeyi kabul etmişti. Apple yine batarya sorunu kaynaklı bir dava sebebiyle kullanıcılara ödeme yapıyor.

Apple Powerbeats 2 sorunu sonucunda ödeme yapıyor

Apple, Powerbeats 2 kablosuz kulaklıklarını satın alan bazı kullanıcılar şarj sorunlarının çözümüne ilişkin bir toplu dava açtılar. Bu kapsamda Apple, 9,75 milyon dolar ödemeyi kabul etmiş durumda. 2014 yılında piyasaya sürülen Beats imzalı Powerbeats 2 kablosuz kulaklığı, tere karşı dayanıklılığı ve pil ömrü ile öne çıkıyordu. 2017 yılında açılan söz konusu dava ise Apple’ın ödemeyi kabul etmesiyle nihayete eriyor.

İddiaya göre kullanıcılar bu vadedilen özellikleri kullanamıyor, yani şarjı çabuk bitiyor ve terlendiğinde suyu geçiriyor. Tasarım hatası olduğu düşünüldüğü için açılan davada, yalnızca Powerbeats 2 için değil aynı zamanda Powerbeats 3 için de karar bulunuyor.

Apple Powerbeats 2 sorunu

Davacılar bunun yanında Apple’ı cihazları bir yıllık garanti süresi içinde onarmadığı ve değiştirmediği gerekçesiyle de suçluyor. Şirket, anlaşmaya göre “devam eden davanın riskleri, belirsizlikleri, yükü ve masrafları” nedeniyle bunun yalnızca çözüme kavuşmasını istediğini belirterek söz konusu iddiaları reddediyor.

Davanın avukatları Powerbeats 2 ve 3 sahiplerine e-posta yoluyla ulaşmaya başladı.
yazarNilay Kamu

Gazi Üniversitesi Gazetecilik bölüm ikinciliği mezunu, üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada görev alıp haber düzenleyen editör, yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp, ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Apple’dan Powerbeats 2 sorunu için 10 milyon dolar! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple’dan Powerbeats 2 sorunu için 10 milyon dolar! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple’dan Powerbeats 2 sorunu için 10 milyon dolar! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Telefonu anahtara çeviren uygulama denedik! Telefonu anahtara çeviren uygulama denedik!
  2. 2 SDN ofisinde büyük talihsizlik! SDN ofisinde büyük talihsizlik!
  3. 3 Efsane ötesi: Xiaomi Mi 10 Ultra elimizde! Efsane ötesi: Xiaomi Mi 10 Ultra elimizde!
  4. 4 Samsung Galaxy S20 FE'ye ilk bakış! Samsung Galaxy S20 FE'ye ilk bakış!
  5. 5 Asus Expertbook B9450 dizüstü bilgisayar inceleme! Asus Expertbook B9450 dizüstü bilgisayar inceleme!
  6. 6 Monster Aryond A27 V1.1 Gaming Monitör inceleme! Monster Aryond A27 V1.1 Gaming Monitör inceleme!
  7. 7 Takipçimize Galaxy Note20 Ultra hediye ettik! Takipçimize Galaxy Note20 Ultra hediye ettik!
  8. 8 iOS 14 ile gelen efsane yenilikler! iOS 14 ile gelen efsane yenilikler!
  9. 9 Galaxy M51'e ilk bakış! - 7.000 mAh batarya! Galaxy M51'e ilk bakış! - 7.000 mAh batarya!
  10. 10 Asus RT-AX82U ve PCE-AX3000 inceleme! Asus RT-AX82U ve PCE-AX3000 inceleme!