Okunma

Apple’ın sağlık birimi hastalanmaya başladı!


21 Ağustos 2019 Çarşamba 15:00
Apple’ın sağlık birimi hastalanmaya başladı!

Apple Watch ile sağlık konusunda büyük yol kat ederek EKG çekebilir hale gelen ve bu sayede birçok hayat kurtaran Apple’ın CEO’su Tim Cook, bu yılın başlarında Apple’ın insanlığa en büyük katkısının sağlık hizmetleri olacağını söylemişti.

Kullanıcıların sağlık özellikleri konusunda Apple cihazlarından beklentileri her geçen gün artarken, şirkette işler pek yolunda gitmiyor. CNBC’nin raporuna göre çok sayıda çalışan Apple sağlık hizmetleri birimi ile yollarını ayırdı.

Apple sağlık birimi fikir ayrılıkları ile mücadele ediyor

Bazı çalışanların iyi işlere imza atmaya devam ettiği, bazı çalışanların ise kendini boğulmuş ve kapalı hissettikleri belirtiliyor. Çalışanlar, Apple’ın sağlık sisteminin tibbi cihazlar ile yapılan tespitlerde ve kronik hastalıkların tedavisinde yaşanan zorlukların bazılarının üstesinden gelmesi gerektiğine inanıyor.

Apple ise bunun yerine sağlıklı insanlara odaklanıyor. Kalp krizi ölümcül tehlikeleri önceden tespit ederek önleyen çözümler geliştirmeyi tercih ediyor.

Teknoloji devi bu sayede aldığı riski minimum seviyeye indiriyor. Grup içerisinde yaşanan tüm sorunlara rağmen, sağlık hizmetleri biriminin şirket için “stratejik önceliğe sahip” olduğu konusunda herkes hemfikir kalmaya devam ediyor.

Apple’ın sağlık özellikleri temel olarak Apple Watch ile kullanıcılara sunuluyor. Kalp atış hız sensörü çok sayıda can kurtardı ve Series 4 modelinde anormal kalp atışlarını tespit eden bir EKG sensörü eklendi. Apple’ın ardından Samsung Galaxy Watch Active 2 ile kullanıcılara EKG’yi sundu. Ancak, yasal prosedürler ve sağlık kurumlarından alınması gereken izinler nedeniyle her ülkede aktif değil.
yazarMehmet Ali Ertunç

2015 yılı Ekim ayında SDN ailesine dahil olan Mehmet Ali, İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor. Havacılık tutkusu her geçen gün artarken, silahlara ve otomobillere büyük ilgi duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Apple’ın sağlık birimi hastalanmaya başladı!”

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Tek koldan ekg ç***** fazla derivasyon lazım

    1. Teknoloji Dostu dedi ki:

      Zaten diğer parmakla ayar tuşuna basarak EKG çekiyor. Tek kol değil

" Apple’ın sağlık birimi hastalanmaya başladı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple’ın sağlık birimi hastalanmaya başladı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple’ın sağlık birimi hastalanmaya başladı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "