Okunma

Apple Ve Samsung’tan Akıl Almaz Ortaklık!


16 Şubat 2011 Çarşamba 10:24
Apple Ve Samsung’tan Akıl Almaz Ortaklık!

Wall Street Journal’ın yayınladığı habere göre, Apple, Koreli üretici Samsung’un en büyük müşterisi haline geldi. Büyük elma ile Samsung arasındaki alışverişin boyutu 8 milyar dolara dayandı. Uzak Doğulu firmadan alınan parça arasında LCD ekranlar, NAND flash bellekler ve cep telefonu yongaları en büyük paya sahip.

Geçmişte, iPhone’da kullanılan NAND bellekler, yoğun eleştirilerin odak noktası olmuştu ve Amerikalı şirket, kalite sorununu Samsung ile geride bıraktı.

8 Yetmez, 12 Olsun

Apple’ın parça alımında işbirliği yaptığı başka üreticiler de mevcut: LG, Sharp ve Toshiba’nın LCD ekranlarından da yoğun biçimde faydalanılıyor. Elmanın üçlüye ödediği ücret ise 4 milyar dolar sınırında dolaşıyor. 

:: Apple’ın 12 milyar dolarlık alışverişi hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarBarış Terun

Geçmişte pek çok bilişim ve otomobil dergisinde çalışan Barış, Psikoloji Yüksek Lisansı'nı bitirdikten sonra tüm mesaisini, büyük bir zevkle ShiftDelete.Net'e ayırıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Apple Ve Samsung’tan Akıl Almaz Ortaklık! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple Ve Samsung’tan Akıl Almaz Ortaklık! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple Ve Samsung’tan Akıl Almaz Ortaklık! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "