Apple, Savaş Oyunlarını App Store’dan Kaldırıyor!


26 Haziran 2015 Cuma 11:00
Apple, Savaş Oyunlarını App Store’dan Kaldırıyor!

Amerika’daki Konfederasyon bayrağı krizi gittikçe büyüyor. Amerika‘daki geniş bir kitle tarafından İç Savaş‘ı ve beyazların üstünlüğünü simgelediği için saygı duyulan Konfederasyon bayrağı dalgalandığı her yerden indirilmeye başlandı.

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz hafta Amerika’da beyazların üstün olduğunu savunan çeteye mensup aşırı ırkçı bir şahsiyet, siyahi vatandaşların gittiği kiliseye saldırı düzenleyerek 9 kişinin hayatını kaybetmesine neden olmuştu.

15-06/26/2.jpg

Bu olayın hemen ardından İç Savaş‘ı ve ırkçılığı simgeleyen Konfederasyon bayrakları bir bir indirilmeye başlanmıştı. Olay sadece bayrakların indirilmesiyle sınırlı kalmamış, bazı perakendeciler satışını yaptıkları ve konfederasyon bayrağı içeren tüm ürünleri raftan indirme kararı almışlardı.

Irkçılığı temsil ettiği iddia edilen Konfederasyon bayrağına olan tepkilerin artarak devam edeceğini düşünenler, bu ön görülerinde haklı çıktı.

Apple’dan Savaş Oyunlarına Darbe!

Apple, aldığı radikal bir kararla App Store’da satışa sunulan tüm İç Savaş temalı oyunları satıştan kaldırdığını açıkladı. Ayrıca ilerleyen günlerde İç Savaş temalı olmadığı halde içerisinde Konfederasyon bayrağı olan oyunların da satıştan kaldırılabileceği belirtildi.

15-06/26/1.jpg

Bakalım, Google‘da Konfederasyon bayrağına  ve ırkçılığa karşı tepki gösterip Apple‘ın yaptığına benzer bir uygulamaya başvuracak mı? Bekleyip göreceğiz.

:: Apple’ın aldığı kararı destekliyor musunuz?
yazarOsman Tufan

Oyunculuk serüveni 1996 yılında 16 bitlik oyunlarla başlayan Osman, tam bir oyun tutkunu. Oyun dünyasını ve teknolojiyi yakından takip etmekte olan Osman, Xbox 360'a sahip fakat gözü PlayStation 4'te.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Apple, Savaş Oyunlarını App Store’dan Kaldırıyor!”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Arkadasim sen olayı yanlış anlamışsın burada bir sansür yok ırkçılığı temsil eden simgeleri ortadan kaldırıyorlar bravo adamlara bizde aynı olay olsa boyle ılımlı davranmak yerine tomayi ustlerine surerlerdi

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  kendi işlerine gelince nasıl da sansürcü bir hal alıyorlar, Müslüman ülkelerdeki iç savaşı desteklemek için özel telefon hatları kuranlar sıra kendi ülkelerine gelince birden sansürcü oluveriyorlar.

" Apple, Savaş Oyunlarını App Store’dan Kaldırıyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple, Savaş Oyunlarını App Store’dan Kaldırıyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple, Savaş Oyunlarını App Store’dan Kaldırıyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik! Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik!
 2. 2 A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler? A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler?
 3. 3 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
 4. 4 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!
 5. 5 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!
 6. 6 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!
 7. 7 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var? 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var?
 8. 8 SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık! SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık!
 9. 9 Bedava kahve getiren uygulamalar Bedava kahve getiren uygulamalar
 10. 10 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)