Okunma

Apple, Savaş Oyunlarını App Store’dan Kaldırıyor!


26 Haziran 2015 Cuma 11:00
Apple, Savaş Oyunlarını App Store’dan Kaldırıyor!

Amerika’daki Konfederasyon bayrağı krizi gittikçe büyüyor. Amerika‘daki geniş bir kitle tarafından İç Savaş‘ı ve beyazların üstünlüğünü simgelediği için saygı duyulan Konfederasyon bayrağı dalgalandığı her yerden indirilmeye başlandı.

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz hafta Amerika’da beyazların üstün olduğunu savunan çeteye mensup aşırı ırkçı bir şahsiyet, siyahi vatandaşların gittiği kiliseye saldırı düzenleyerek 9 kişinin hayatını kaybetmesine neden olmuştu.

15-06/26/2.jpg

Bu olayın hemen ardından İç Savaş‘ı ve ırkçılığı simgeleyen Konfederasyon bayrakları bir bir indirilmeye başlanmıştı. Olay sadece bayrakların indirilmesiyle sınırlı kalmamış, bazı perakendeciler satışını yaptıkları ve konfederasyon bayrağı içeren tüm ürünleri raftan indirme kararı almışlardı.

Irkçılığı temsil ettiği iddia edilen Konfederasyon bayrağına olan tepkilerin artarak devam edeceğini düşünenler, bu ön görülerinde haklı çıktı.

Apple’dan Savaş Oyunlarına Darbe!

Apple, aldığı radikal bir kararla App Store’da satışa sunulan tüm İç Savaş temalı oyunları satıştan kaldırdığını açıkladı. Ayrıca ilerleyen günlerde İç Savaş temalı olmadığı halde içerisinde Konfederasyon bayrağı olan oyunların da satıştan kaldırılabileceği belirtildi.

15-06/26/1.jpg

Bakalım, Google‘da Konfederasyon bayrağına  ve ırkçılığa karşı tepki gösterip Apple‘ın yaptığına benzer bir uygulamaya başvuracak mı? Bekleyip göreceğiz.

:: Apple’ın aldığı kararı destekliyor musunuz?
yazarOsman Tufan

Oyunculuk serüveni 1996 yılında 16 bitlik oyunlarla başlayan Osman, tam bir oyun tutkunu. Oyun dünyasını ve teknolojiyi yakından takip etmekte olan Osman, Xbox 360'a sahip fakat gözü PlayStation 4'te.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Apple, Savaş Oyunlarını App Store’dan Kaldırıyor!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Arkadasim sen olayı yanlış anlamışsın burada bir sansür yok ırkçılığı temsil eden simgeleri ortadan kaldırıyorlar bravo adamlara bizde aynı olay olsa boyle ılımlı davranmak yerine tomayi ustlerine surerlerdi

  2. SDN Okuru dedi ki:

    kendi işlerine gelince nasıl da sansürcü bir hal alıyorlar, Müslüman ülkelerdeki iç savaşı desteklemek için özel telefon hatları kuranlar sıra kendi ülkelerine gelince birden sansürcü oluveriyorlar.

" Apple, Savaş Oyunlarını App Store’dan Kaldırıyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple, Savaş Oyunlarını App Store’dan Kaldırıyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple, Savaş Oyunlarını App Store’dan Kaldırıyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "