Apple’a Senato ayarı! Davaya yönetici yollayacak


12 Nisan 2021 Pazartesi 12:08
ABONE OL
Apple’a Senato ayarı! Davaya yönetici yollayacak

Birkaç senatörün şirketi eleştirmesinin ardından Apple, uygulama mağazalarıyla ilgili gerçekleşecek davaya tanık göndereceğini söyledi. Şirket yayınladığı mektupta davaya her zaman katılmayı amaçladığını ancak alternatif tarihler aradığını ifade etti.

Senatörlere göre Apple, davaya katılmayı reddetti

Apple, senatörler tarafından gelen eleştirilerin ardından yaptığı açıklamada, uyum yöneticisini 21 Nisan’daki duruşmaya göndereceğini söyledi. Senato Yargı Komitesi liderleri Cuma günü Apple CEO’su Tim Cook‘a şirketin duruşmaya bir temsilci göndermesini talep eden bir mektup gönderildiğini, ancak Apple‘ın davaya katılmayı reddettiğini söyledi.

apple-senatodan-azar-isitti-davaya-yonetici-yollayacak

Senatörler Amy Klobuchar ve Mike Lee, Apple’ın şirketin diğer halka açık forumlarda açıkça tartışmaya olduğu uygulama mağazaları rekabet sorunları hakkında komite önünde ifade vermeyi reddetmesi yönündeki değişikliğin kabul edilmez olduğunun altını çizdi. Senatörler “Apple‘ı konumunu yeniden gözden geçirmeye ve Alt Komite önünde zamanında ifade vermesi için bir tanık sağlamaya şiddetle davet ediyoruz” denildi.

Ancak Apple, yaptığı açıklamada senatörlerin mektubuna şaşırdığını, duruşmaya katılmayı amaçladıklarını ancak tarihte değişiklik istediklerini söyledi. “Bu konulardaki rolünüze ve sürecinize derin bir saygı duyuyoruz” denilen açıklamada, firmayı Kyle Andeer‘in temsil edeceği belirtildi.  Öte yandan Senatör Klouchbar, duruşmanın Apple ve Google‘ın yüksek ücretler talep etmek ve mobil uygulamalarla ilgili pazarlarda rekabeti bastıran kısıtlamalar getirmek için güçlerini kullanıp kullanmadığını söyledi. Bu sebepten iki şirketin de duruşmaya katılımının gerekli olduğunu aktardı.

Geliştiricilere uyguladığı yüzde 30’luk ücretler de dahil olmak üzere App Store uygulamaları, hükümet tarafından inceleniyor. Son olarak, Apple ile Fortnite yayıncısı Epic Games‘in arasındaki mücadelenin davasının 3 Mayıs’ta başlamasının planlandığını belirtelim.
yazarErman Ciğerim

1995 yılında doğdu. Gazetecilik bölümü mezunu. Çok sevdiği teknoloji editörlüğü kariyerini ShiftDelete.Net'te devam ettiriyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
24 gün önce

Goruyorsunuz anlatmaya gerek yok olan hep oyunculara oluyor

" Apple’a Senato ayarı! Davaya yönetici yollayacak konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple’a Senato ayarı! Davaya yönetici yollayacak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple’a Senato ayarı! Davaya yönetici yollayacak ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Sonunda geldi! Apple AirTag kutu açılışı ve inceleme! Sonunda geldi! Apple AirTag kutu açılışı ve inceleme!
  2. 2 14.000 TL'lik Motorola Razr 5G kutu açılışı 14.000 TL'lik Motorola Razr 5G kutu açılışı
  3. 3 Windows 98 ile teknolojik 20 years challenge yaptık! Windows 98 ile teknolojik 20 years challenge yaptık!
  4. 4 Xiaomi telefonların az bilinen özelliklerine göz attık! Xiaomi telefonların az bilinen özelliklerine göz attık!
  5. 5 Fiyat farkına değer mi? iPhone 11 Pro vs 12 Pro Fiyat farkına değer mi? iPhone 11 Pro vs 12 Pro
  6. 6 Uygun fiyatlı Reeder P13 Blue Max Pro inceleme Uygun fiyatlı Reeder P13 Blue Max Pro inceleme
  7. 7 Pandemide müzeye götüren siteyi denedik Pandemide müzeye götüren siteyi denedik
  8. 8 Kripto parada ne kadar kaybettik? Ofis içi vLog Kripto parada ne kadar kaybettik? Ofis içi vLog
  9. 9 17 günlük tam kapanmada sizi yazılımcı yapacak 5 site! 17 günlük tam kapanmada sizi yazılımcı yapacak 5 site!
  10. 10 Verilerimiz DarkWeb'te mi? Verilerimiz DarkWeb'te mi?