Apple’da sıra kulak üstü kulaklığa geldi!


05 Şubat 2020 Çarşamba 16:15
Apple’da sıra kulak üstü kulaklığa geldi!

Apple aldığı yeni bir patentle yine gündemimize girmiş durumda. Kablosuz kulaklıklar konusundaki başarısının tartışmasız olduğu şirket, yeni bir kulaklık patenti aldı. Bu kulaklık oldukça gelişmiş ve kaliteli detaylara sahip olabilir. Patentteki dikkat çeken detay ise alışılmış AirPods tasarımının dışına çıkılacak olması. Apple kulak üstü kulaklık ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

Apple kulak üstü kulaklık patenti ile karşımızda

Bildiğiniz gibi Apple bir süredir Beats şirketiyle anlaşmalı olarak kulaklık satışlarını Apple mağazalarında gerçekleştiriyor. Hatta bazı kampanyalar dahilinde Beats Solo 3 kulaklık hediyesi bile veren şirket, artık kendi kulaklığını üretmeye başlayacak olabilir.

Yeni ortaya çıkan bir patente göre, fiziksel tuşlardansa, dokunmatik bir panele sahip olabileceği söylenen bu kulaklıkların, gelişmiş ses sistemine sahip olacağı yayınlanan patent görsellerinden ortaya çıkıyor.

Patente göre, Apple kulak üstü kulaklık tıpkı AirPods modelleri gibi dokunmatik panel ile gelecek. Ayrıca hareketi algılayan sensörler ile de donatılacak. Böylece kullanıcının kulaklığı nasıl taktığına bağlı olarak baş hareketleri algılanacak.

Apple’ın Beats kulaklıklarına tasarım olarak yakın gözüken bu kulak üstü kulaklıklar, ses düzeyinin kontrolleri konusunda da ayrılacak gibi duruyor.

Apple kulak üstü kulaklık patenti

Zira kulak üstü kulaklıklar genellikle şarkıları açmak, parçaları atlamak veya ses kontrolü gibi özellikleri yönetmek için düğmeleri kullanma prensibine dayanıyor. Kulaklıkların yan kısımlarında dokunmaya duyarlı kontroller olduğunda işler biraz karışabiliyor. Kulaklığı takarken dikkat edilmeyen bu dokunmatik tuşlar, yanlışlıkla dokunmaya dayalı sorunlarla karşılaşılmasına neden olabiliyor. Burada da hareket sensörü devreye girecek.

Bildiğiniz gibi Apple haftalık olarak çok sayıda patent başvurusu yapar, ancak başvurular Apple’ın araştırma ekiplerinin çalıştığı alanların göstergesi olsa da, böyle bir ürünün gelecekte kullanılabilir olacağının garantisini vermez. Ancak, uzun bir süredir kulaklıklar üzerine çalıştığı bilenen Apple’ın yakın zamanda böyle bir adım atması da bekleniyor.
yazarNilay Kamu

Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü ikincilikle bitirdi. Üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada editörlük yaptı. Yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
4 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
11 ay önce

20 bin telefona 20 binde kullakliga verinrahatlayin.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
11 ay önce

İPhone ile dolar yer yüzünden kaybolursa çok çok çok beğenerdim

Ozgur capkan
Ozgur capkan
11 ay önce

Apple yapıyor ya kulak üstü kullaklık gerçekten çok iyi. Neden hiç bir firmanın aklına gelmedi bu diye yine konuşulacak kesin.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
11 ay önce

Tamamen marka değerini kullanarak iş yapılmaya başlandı artık beats kulaklık ve ses sistemlerinde öncü bi marka iken kendilerine kulaklık konusunda rakip olabileceğinden dolayı aldıklarını düşünüyorum beats yıllardır yeni üff be dedirtecek bi kulaklık çıkartmadı ki zaten elinde hali hazırda beats adı altında koca bi marka varken niye kendi kulaklığını yaparsın orasıda ayrı bi soru

" Apple’da sıra kulak üstü kulaklığa geldi! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple’da sıra kulak üstü kulaklığa geldi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple’da sıra kulak üstü kulaklığa geldi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım? Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım?
  2. 2 Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik! Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik!
  3. 3 3D yazıcıda ofis için neler bastık? 3D yazıcıda ofis için neler bastık?
  4. 4 Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk! Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk!
  5. 5 Clubhouse uygulamasını denedik Clubhouse uygulamasını denedik
  6. 6 Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi
  7. 7 Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık! Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık!
  8. 8 Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı
  9. 9 Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba! Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba!
  10. 10 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2