Okunma

Siri krizi için yeni çözüm yolları aranıyor!


03 Nisan 2018 Salı 11:00
Siri krizi için yeni çözüm yolları aranıyor!

Apple’ın dijital asistanı Siri, günlük hayatta kullanıcıların isteklerine büyük oranda sorunsuz bir şekilde cevap veriyor olsa da, işlevsellik bakımından Google Asistan ve Amazon Alexa gibi diğer çözümlerin gerisinde kalmaya başladı.

Şirketin eski çalışanlarından gelen Siri vizyonunun kaybedildiğine dair eleştiriler, Apple’ın ciddi bir ilerleme sağlayamaz hale geldiğini önüne seriyor. Bazı eski çalışanlar bu durumu ” Siri, Steve Jobs ile birlikte öldü ” şeklinde ifade ediyor.

Apple Siri krizini çözmek için yeni iş ilanları açtı!

Yaşanan tarihsel tesadüfü hatırlatmak isteriz. iPhone 4s ile hayatımıza giren Siri, Apple CEO’su Steve Jobs’un vefatından bir gün önce duyuruldu. Bu kapsamda yayınlanan raporlara göre Apple, Siri’nin rekabette geride kaldığının farkında.

30 Mart itibariyle Apple’ın Siri’nin geliştirme süreci için 161 kişiyi bünyesine katmaya hazırlandığı ortaya çıktı. Böylece Siri için açılan iş ilanlarının sayısı bir ay içerisinde yüzde 24, geçtiğimiz yıl ile kıyasladığımızda ise yüzde 96 arttı.

Siri’nin arkasındaki isim Norman Winarsky, asistanın Alexa ve Google Asistan gibi ürünlerin gerisinde kalmasının tek sebebinin Apple olduğunu iddia ediyor.

Apple’ın, Siri’yi satın aldığında belirlediği seyir defterinin dışına çıktığını ifade eden Norman Winarsky, sanal asistanın üstesinden gelebileceği işlem sayısının artırılabilmesi için yeniden programlanması gerektiğine inanıyor.

:: Apple Siri hakkında siz ne düşünüyorsunuz?
yazarMehmet Ali Ertunç

2015 yılı Ekim ayında SDN ailesine dahil olan Mehmet Ali, İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor. Havacılık tutkusu her geçen gün artarken, silahlara ve otomobillere büyük ilgi duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Siri krizi için yeni çözüm yolları aranıyor!”

  1. Grezimonk Darktonk (@grezimonk) dedi ki:

    Apple Jobs ile öldü Siri ne ki…

  2. baca dedi ki:

    Soner’in dediğine katılıyorum. aylarca burda siri ile ilgili konularda yazdım. androiddeki ceyd-a siriye 5 çeker. misal siriye feneri diyorsun açamıyor, ceydaya deyince açıyor. apple saçma sapan ilan vereceğine ceyd-a ekibin transfer etsinlerde birşeyler öğrensinler.

  3. Soner dedi ki:

    Ceyd-a nın da çok gerisinde kaldi Siri.

" Siri krizi için yeni çözüm yolları aranıyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Siri krizi için yeni çözüm yolları aranıyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Siri krizi için yeni çözüm yolları aranıyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "