Okunma

Apple, Siri’yi geçici olarak kapatıyor!


02 Ağustos 2019 Cuma 09:03
Apple, Siri’yi geçici olarak kapatıyor!

Geçtiğimiz hafta The Guardian gazetesinde ortaya çıkan bir yazıda bahsedilen Siri tehlikesi, Apple yetkilileri tarafından incelenmeye alındı. İnsanların en önemli bilgilerini dinlediği iddia edilen Siri, tüm dünya çapında geçici olarak askıya alınıyor.

Apple Siri çalışmıyor diyenler dikkat!

Tıbbi bilgiler ve cinsel ilişki kayıtları gibi özel hayatı kapsayan bilgileri kayıt altına aldığı söylenen yazılım, Apple çalışanları tarafından acil bir şekilde incelenmeye alındı. Kapsamlı bir incelemenin yapılacağını ifade eden akıllı telefon üreticisi, Siri’yi devre dışı bırakıyor.

apple siri çalışmıyor

Aşamalı bir şekilde bütün herkese gelmesi beklenen askıya alma işlemi, Google’ın kendi asistanı olan Google Asistan’ı geçici bir süre boyunca kullanılamaz hale getirmesine benziyor. Gizlilik konusunda çok hassas olduğunu söyleyen şirket, bu husus hakkında bir açıklama yaptı:

“Kullanıcı gizliliğini korurken harika bir Siri deneyimi sunmayı taahhüt ediyoruz. Kapsamlı bir inceleme yapacağımız için Siri’yi küresel ölçekte kullanılamaz hale getiriyoruz. Güncellenecek olan Siri, bundan böyle kendisinin kullanıcılar tarafından derecelendirilmesine izin verecek ve eleştiriye kapalı bir sistem olmayacak.”

apple siri

Siri’ye ne olacağı bilinmiyor. Tarafımızca yapılan denemeler, şu an için Siri’nin hâlâ çalıştığını gösteriyor. Kullanıcıların da etkin olacağı bir değerlendirme sistemi, bu yazılımın daha iyi ve daha doğru bir şekilde çalışmasını sağlayabilir.

Güncellemenin ne zaman geleceği ve incelenme sürecinin ne zaman biteceği belli değil. Ayrıca değerlendirme döneminin ne kadar uzun süreceği de bilinmiyor.

Sizin Siri yazılımınız ne durumda? Kendisi hâlâ çalışıyor mu?
yazarEge ERKEK

İlk olarak 2006 yılında forumlara adımını atan içerik üreticisi, 2011 yılında başladığı yazarlık ve editörlük macerasının son durağı olan Shiftdelete.net adına dersini çalışıyor, emek veriyor ve okuyucularını severek işini yapıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

15 yorum - “Apple, Siri’yi geçici olarak kapatıyor!”

 1. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Hayır calişmı***** sonra sırı cevap vermez oldu

 2. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Sizin de hiç mi ingilizceniz yok ki anlayamadınız haberi. Siri kapatılmıyor, Siri’nin insanlar tarafından yapılan kontrolü kapatılıyor.

 3. Anonim dedi ki:

  Ya arkadaş siri beni dinlese ne olur dinlemese ne olur 😬

 4. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Evet çalışıyor

 5. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Daha da iphone kullanmam satıyorum. Boykot edelim arkadaşlar…

  1. Anonim dedi ki:

   Boykota katılıyor ve telefonu parçalıyorum

 6. Teknoloji Dostu dedi ki:

  şuan çalışıyor nerede gitti

 7. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Bilseydim video da verirdim sadece ses ile sabunla olmaz

 8. Bilgetay dedi ki:

  Aktif olarak kullandığım Siri nin tekrar düzeltilerek gelmesini sabırsızlıkla bekleyeceğim ya da güncelleme yapmadan kullanmaya devam edeceğim

 9. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Rezalet herşey dinlenmiş

 10. karadeniz45 dedi ki:

  Siri‘yi cok aktif kullanan biri olarak insallah en yakin zaman hatalar düzeltilir

 11. Teknoloji Dostu dedi ki:

  İran kuzey kore abd falan değil. Dünyanın sonunu getirecek olan. Bu yapay zeka başımıza bela olacak. Sabah bi uyanmışız yapay zeka darbe yapmış dünyaya heryerde kaos. İnsanoğlu hakkediyor ama

 12. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Biri bizi gözetliyor ama ondan kimse söz etmiyor..,

 13. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Siri kullanımı geçici merak eğlenme ötesine geçmedi Türkiye’de

 14. Aymet dedi ki:

  Biri bizi dinliyor eğer açığa çıkarsa felaket bişi olur 😁

" Apple, Siri’yi geçici olarak kapatıyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple, Siri’yi geçici olarak kapatıyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple, Siri’yi geçici olarak kapatıyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "