Okunma

Apple yeni bir sürücüsüz otomobil girişimi satın aldı


26 Haziran 2019 Çarşamba 09:46
Apple yeni bir sürücüsüz otomobil girişimi satın aldı

Apple’ın sürücüsüz otomobiller üzerinde çalışma yaptığına dair birçok kanıt mevcut. Ortaya çıkan haberlerden biri de bu kanıtları doğrular nitelikte. Bu habere göre Apple sürücüsüz otomobil girişimi Drive.ai’yi satın aldı.

Apple sürücüsüz otomobil girişimi ile işleri daha da büyütebilir

Otonom araçlarda kullanmak üzere yapay zeka geliştiren Amerikalı girişim, artık Apple’ın bünyesinde faaliyet gösterecek. Ortaya çıkan haberlerdeki anlaşma detaylarında ise bu şirketin Apple’a fikirlerini değil tamamen yeteneklerini satacağı söyleniyor. Yani bu Apple’ın Drive.ai ekibini satın aldığı anlamına geliyor.

apple sürücüsüz otomobil

Bugüne kadar aralarında Nvidia’nın da bulunduğu birçok şirketten toplamda 77 milyon dolar yatırım alan girişim otonom araç üretmiyor. Bunun yerine normal araçları otonom araçları dönüştüren kitler geliştiriyor.

Apple’ın bu girişimi satın alarak, büyük bir gizlilikle yürüttüğü otonom araç çalışmalarına hız kattığı belirtiliyor.

Geçtiğimiz aylarda Apple’ın sürücüsüz otomobil teknolojilerini test etmek üzere test filosunu genişlettiği ortaya çıkmıştı. Bunun yanı sıra bu test filosundaki araçlar konusunda da Volkswagen ile iş birliği yaptığı iddia ediliyordu.

Her iki şirket tarafından satın alma tutarı açıklanmadı. Ancak, analistlerin tahminleri Drive.ai’nin zor günler geçirmesi nedeniyle Apple’ın 100 milyon dolardan çok daha düşük bir ödeme karşılığında girişimi aldığı yönünde.

Anlaşılan Apple, sürücüsüz otomobil işini oldukça ciddiye almış durumda. Girişimler ile birlikte iş birliği içerisinde çalışması da bu durumun en büyük göstergelerinden biri. Apple, bu konuda tek başına yol kat etmektense girişimlerle birlikte olarak yol kat etmeyi planlıyor.
yazarMert Can Orhan

Küçüklüğünden beri teknolojiye ilgi duyan Mert Can, teknoloji odaklı haber ve videolarıyla ShiftDelete.Net’te!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Apple yeni bir sürücüsüz otomobil girişimi satın aldı”

 1. hrnyrdmc5060 dedi ki:

  Otonom araçların daha da yaygınlaşması dileğiyle…

 2. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Sana oyuncak veririz sabah dildo akşam bingo

 3. SeYYaH dedi ki:

  Direksiyonunu benim kumanda etmediğim bir araba satın almak doğrusu bana hiç zevk vermez.

  1. Bedevi dedi ki:

   Senin eline bir direksiyon veririz; oynarsın. 😂

" Apple yeni bir sürücüsüz otomobil girişimi satın aldı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple yeni bir sürücüsüz otomobil girişimi satın aldı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple yeni bir sürücüsüz otomobil girişimi satın aldı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "