Okunma

Apple, Torrent’e Başka Çare Bırakmadı


02 Eylül 2009 Çarşamba 14:45
Apple, Torrent’e Başka Çare Bırakmadı

uTorrent istemcisini mobil olarak kontrol etmeyi sağlayan µMonitor adlı iPhone uygulamasını geliştirmek için aylarca çalışan Claudio, sonunda yazılımı tamamladığında, Apple’ın onayına takıldı. App Store için hazırlanan uygulama, 4 aylık bir gözden geçirmenin ardından BitTorrent ile alakalı her türlü program gibi Apple’dan veto aldı.

Ancak bu durum, Claudio‘nun o kadar emeğini çöpe atmasına yetmedi. App Store olmayınca, µMonitor “jailbreak” yöntemiyle kırılmış iPhone‘ların uğrak yeri olan Cydia‘da yerini aldı. Apple’ın kararı nedeniyle, torrent trafiğini iPhone aracılığıyla yönetmek isteyenlerin jailbreak’ten başka çaresi kalmıyor.

Siz de kırılmış bir iPhone sahibiyseniz, µMonitor uygulamasını telefonunuzda çalıştırmanın detaylı anlatımı Claudio’nun web sitesinde yer alıyor.

:: App Store’un BitTorrent’e karşı tutumunu nasıl değerlendiriyorsunuz?

Bilgi İçin : Claudio
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Apple, Torrent’e Başka Çare Bırakmadı”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    apple herşeyden illa para kazanacaksın ücretsiz hiçbirşey vermiyeceksin yani

" Apple, Torrent’e Başka Çare Bırakmadı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple, Torrent’e Başka Çare Bırakmadı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple, Torrent’e Başka Çare Bırakmadı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "