Okunma

Apple TV kullanıcıları için önemli haber!


25 Şubat 2018 Pazar 13:01
Apple TV kullanıcıları için önemli haber!

Apple destek sayfası üzerinden yaptığı duyuruyla, eski işletim sistemleri ve Apple TV’ye ait destek kesintisini kullanıcılara bildirdi.

iTunes Store desteği bazı işletim sistemleri için kesiliyor

25 Mayıs 2018 tarihi itibariyle Windows XP ve Windows Vista kullanıcıları iTunes Store’u kullanamayacak. Kullanıcılar müzik dinlemeye devam edebilecek. Lakin iTunes Store’dan herhangi bir şey indirme veya satın aldıklarını tekrar indirme şansı olmayacak.

Bu işletim sistemini kullanan kullanıcıların, Windows 7 ve sonrasına geçmesi gerekiyor.

1.Nesil Apple TV artık desteklenmeyecek

apple tv

Öte yandan 1. Nesil Apple TV’de, desteği kesilen cihazlardan birisi. Cihaz, 25 Mayıs’tan itibaren iTunes Store’a erişemeyecek, içerik indirilemeyecek. 2. Nesil ve sonrası cihazlar için herhangi bir sorun bulunmuyor.

Apple TV, ilk olarak 2007 yılında klasik hard disk içeren bir yapıda üretilmiş, 2010 yılının sonlarına doğru içerisinde SSD olan bir sürüm ile güncellenmişti. Aslında modelin desteği 2015 yılında Apple tarafından kesilmişti.

Ancak kullanıcılar içerik satın alıp, izleyebiliyordu. Mayıs ayı itibari ile cihazın iTunes Store üzerinden içerik erişimide engellenmiş olacak.

:: Apple’ın ürünlerine yeterince destek sunduğunu düşünüyor musunuz?
yazarBerkin Kayalar

Küçüklüğünden beri teknolojiyle içli dışlı olan ve en yeni gelişmeleri paylaşan Berkin, boş vakitlerinde Nintendo oyunları oynamaktan keyif alıyor
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Apple TV kullanıcıları için önemli haber! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple TV kullanıcıları için önemli haber! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple TV kullanıcıları için önemli haber! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "