Apple üretim ortağından yeni bir rekor


12 Temmuz 2020 Pazar 08:00
Apple üretim ortağından yeni bir rekor

Apple’ın en önemli işlemci üretimi ortakları arasında yer alan TSMC ile ilgili yeni bilgiler ortaya çıktı. Buna göre firmanın yıldan yıla 5G modem ve 5 nm işlemci üretimi, ciddi bir değişiklik göstermiş durumda. Bu durumun ise beklenen iPhone 12 ve Çinli firmalar ile doğrudan ilgilisi bulunuyor gibi görünüyor.

TSMC’nin 5G modem ve 5nm işlemci üretimi artıyor

Yeni yayınlanan bilgilere göre geçtiğimiz ay itibariyle TSMC’nin sevkiyat tutarları, ortalama olarak 4.1 milyar dolar seviyesine ulaşmış durumda. Geçtiğimiz yıl benzer aylarda açıklanan sevkiyat tutarı dikkate alındığında, yaklaşıl olarak yüzde 29’luk bir artış olduğu dikkat çekiyor. Özellikle de akıllı telefon sektörünün son yılda içinde bulunduğu durum düşünüldüğünde, TSMC’nin çok ciddi bir yıldan yıla artış oranı yakalayabildiği ifade ediliyor.

5g modem

TSMC en çok 5G modem ve 5 nm işlemci üretimi ile söz konusu bu yıldan yıla başarıyı yakalayabilmişe benziyor. Bilindiği gibi firmanın üretim yaptığı isimler arasında Apple, Huawei, MediaTek ve Qualcomm gibi isimler bulunuyor.

Apple’ın bu yılki iPhone 12 modellerinde 5G desteği sunulması da bekeniyor. Yine aynı şekilde yeni 5 nm A serisi işlemciler de iPhone 12 modellerinde yer alacak. TSMC’nin önemli müşterileri arasında Apple’ın olduğu hesaba katıldığında, hem 5G modem hem de 5 nm işlemci ile birlikte yeni bir artış önümüzdeki yıl kendini gösterebilir.

Şu anki mevcut sevkiyatlar arasında ise Apple’ın yeni serisinin sevkiyatlarının olup olmadığı konusunda ise herhangi bir bilgi bulunmuyor.
yazarEren Ertem

1997 yılında ilk bilgisayarı ile içine girdiği teknoloji dünyasına, Elektrik-Elektronik Mühendisliği ile devam ediyor. Ayrıca Bilim ve Teknoloji ile ilgili araştırma yapmak ve makaleler hazırlamak, başlıca uğraşları arasında yer alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Apple üretim ortağından yeni bir rekor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple üretim ortağından yeni bir rekor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple üretim ortağından yeni bir rekor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Elon Musk Türkiye'ye çalışacak! Elon Musk Türkiye'ye çalışacak!
  2. 2 49 TL'ye Apple'ı kandıran klavyeyi denedik! 49 TL'ye Apple'ı kandıran klavyeyi denedik!
  3. 3 Bilgisayar hızlandırma ve FPS artırma yöntemleri 2020 Bilgisayar hızlandırma ve FPS artırma yöntemleri 2020
  4. 4 Tosla ile bankasız, komisyonsuz para gönderin, alın! Tosla ile bankasız, komisyonsuz para gönderin, alın!
  5. 5 Satılmayan Huawei P40 Pro Plus'ı bulduk! Satılmayan Huawei P40 Pro Plus'ı bulduk!
  6. 6 Evi diskoya çeviren MSI GE66 oyuncu bilgisayarı Evi diskoya çeviren MSI GE66 oyuncu bilgisayarı
  7. 7 e-SIM müjdesi geldi! - Apple gündemi #7 e-SIM müjdesi geldi! - Apple gündemi #7
  8. 8 Instagram profile bakanlar uygulamasını denedik! Instagram profile bakanlar uygulamasını denedik!
  9. 9 Türkiye, Koronavirüs aşısı yapabilecek mi? (Video) Türkiye, Koronavirüs aşısı yapabilecek mi? (Video)
  10. 10 MediaMarkt dev televizyon indirimlerini başlattı! MediaMarkt dev televizyon indirimlerini başlattı!