Okunma

Apple bir şirketi daha satın aldı!


10 Nisan 2017 Çarşamba 19:00
Apple bir şirketi daha satın aldı!

Büyük markaların (Apple gibi) gerek potansiyel rakipleri fazla büyümeden engellemek gerekse kendi teknolojilerini geliştirmek adına, birçok farklı şirketi satın aldıkları uzun zamandır bilinen bir gerçek. Bu bağlamda bugün Apple, bir sonraki nesil Apple Watch‘a büyük katkısı olacağı tahmin edilen, uyku takibi alanında uzman Beddit‘i satın aldı.

Apple bir şirketi daha satın aldı!

Finlandiyalı uyku takibi üzerine uzmanlaşmış donanım ve yazılım şirketi Beddit‘i satın aldığını web sitesindeki kısa bir açıklamayla duyuran Apple, bundan sonra giyilebilir teknoloji üzerine daha çok yoğunlaşacağının sinyallerini de vermiş oldu.

17-05/10/apple-uyku-takibi-alaninda-uzman-beddit-sirketini-satin-aldi-1.jpg

Zira Beddit, uyku takibi ve yönetimi gibi konularda uzmanlaşmış bir şirket. Bu bağlamda Apple’ın yeni nesil cihazlarında ( özellikle bir sonraki nesil Apple Watch için kesin gözüyle bakılıyor) Beddit’in tecrübelerindenyazılımlarından yararlanması, kullanıcı deneyimi açısından büyük bir kazanç olacaktır.

17-05/10/apple-uyku-takibi-alaninda-uzman-beddit-sirketini-satin-aldi-2.jpg

Satın alma işleminden sonra Apple tarafından, hali hazırda birçok kullanıcı tarafından tercih edilen Beddit ürünlerinin, satılmaya devam edeceği belirtildi. Ayrıca söylentilere göre yakın zamanda piyasada Apple Watch’a özel Beddit ürünleri de görebiliriz.

:: Siz bu gelişme hakkında neler düşünüyorsunuz?


yazarAlperen Işıktaş

Tam bir teknoloji aşığı, yazılım-donanım meraklısı ve sıkı bir bilgisayar oyuncusu olan Alperen, tecrübe ve birikimlerini güncel teknolojik gelişmeler ışığında daha geniş kitlelere ulaştırabilmek adına “ShiftDelete.Net” ekibinde
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

“Apple bir şirketi daha satın aldı!” üzerine 5 yorum

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Allah askina sunlara teknoloji devi demeyin

 2. SDN Okuru dedi ki:

  sürekli birilerini alıyo ama ürünler hep aynı:)) mac book mesela 5 sene önceden farkı siri:)iphone a zaten hiç ***** satın alıp paralel evrende başka ürünler üretip orda mı satı***** uzay üssü onun için sanki.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Babanız Apple….

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Dünya'nın en büyük ihtiyacı uykusunu akıllı telefonlara takip ettirmekti zaten teşekkürler apple, nobel falan verseydik?

Yorum yazın

Geri bildirim