Okunma

Apple ve BMW İşbirliğine Gidebilir!


26 Temmuz 2015 Pazar 07:00
Apple ve BMW İşbirliğine Gidebilir!

Apple Car ile ilgili en son gelen haberler ışığında, bir süre sonra yeniden Apple tarafından bir elektrikli araba geleceği haberleri gündeme gelmişti. Zannedilen o ki Apple, Apple Car ile ilgili çalışmalarına ciddi anlamda hız katmış durumda. Zira Almanya’dan gelen son haberler ışığında, Apple CEO görevini üstlenen Tim Cook’un, ünlü Alman otomobil üreticisi BMW yöneticileri ile sıkı bir müzakere içinde olduğuna dair raporlar yayınlandı.

Apple ve BMW Ortaklığı

Gelen son iddialar doğrultusunda Apple, Apple Car ile ilgili yoğun olarak çalışan yüzlerce personeli görevlendirmiş durumda. Tim Cook da yoğun devam eden Project Titan(Titan Projesi) ile sürüldüğü dile getirilen Apple Car projesi ile ilgili kolları sıvamış ve BMW yöneticileri ile görüşmelerini sıklaştırmış durumda.

15-07/26/news_inside-apple-ve-bmw-ortakligi-apple-car-bmw-i3.jpg

Almanya’dan Manager Magazine kapsamında yayınlana bir raporda Tim Cook, BMW yöneticileri ile Apple Car ve BMW i3 modeli ile ilgili görüşmelerini devam ettiriyor. BMW ve Apple arasında böyle bir anlaşmaya veya işbirliğine gidilme ihtimali ise kuvvetle muhtemel… Zira Apple’ın elektrikli bir araba konsepti üzerinde çalıştığı ve BMW’nin de i3 elektrikli arabasıyla başarılı işler çıkarıyor olması, Apple-BMW işbirliği güçlendirebilecek nitelikte.

Apple ve BMW, Tesla’yı karşısına alabilir!

Öte yandan Apple’ın, özellikle elektrikli araba konsepti konu olduğunda ilk akla gelen isimlerden olan Tesla ile ilgi çalışmalar yapıp yapmadığı konusu ise şu an merak konusu. BMW i3 ve Tesla Model S ikilisinin dünya genelinde en çok adı geçen ve olumlu kullanıcı geri dönüşleri yakalayabilen elektrikli arabalar olduğu düşünüldüğünde, Apple’ın her ikisine birden rakip olarak piyasada yer alacağı ihtimali iyi analiz ediliyora benziyor.

15-07/26/news_inside-2-apple-ve-bmw-ortakligi-apple-car-bmw-i3.jpg

BMW i3 ve Tesla Model S İkilisi

Her ne kadar BMW i3, Tesla Model S kadar hızlı ve verimli olmasada, BMW i3 modelinin en çok dikkat çeken yanı Tesla Model S’e kıyasla 7 kişilik seyahat imkanı tanıyor olmasıydı. Öyle görünüyorki Apple Car ile ilgili yeni bilgiler ve sızıntılar artarak gelmeye devam edecek. Zira Apple Car yani Titan Projesinin resmiyet kazanacağı yıl olarak 2020 işaret ediliyor.

Her ne kadar özellikle mobil alan için bu zaman zarfı uzun bir süre gibi gözüksede, söz konusu elektrikli otomobiller olduğunda aslında çokta yakın olarak yorumlanabilir.

Apple’ın önümüzdeki zamanlarda Apple Car ile ilgili farklı markalar veya bireylerle işbirliğine gidip gitmeyeceğini, sizlerle birlikte takip ediyor olacağız.

:: Apple Car hakkında beklentileriniz neler? Sizce Apple, BMW ortaklığı ile daha başarılı elektrikli araçlar üretebilir mi?
yazarEren Ertem

1997 yılında ilk bilgisayarı ile içine girdiği teknoloji dünyasına, Elektrik-Elektronik Mühendisliği ile devam ediyor. Ayrıca Bilim ve Teknoloji ile ilgili araştırma yapmak ve makaleler hazırlamak, başlıca uğraşları arasında yer alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

10 yorum - “Apple ve BMW İşbirliğine Gidebilir!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Iki efsane

 2. SDN Okuru dedi ki:

  ay yıldız logosu olan bir araba islam dünyasında satış rekorları kırar. hepimiz zengin oluruz.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  tesla işi götürdü bunlar onu yakalaması zor ama hayırlısı bakalım napacakalr……

 4. SDN Okuru dedi ki:

  4 sene içinde apple car ve ucuz tesla çıkacak. benzinli arabalar büyük değer kaybedecek. tedbirinizi alın.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Uygarlık mteordan nasıl maden toplarım, nasıl elektrikli arabadan fayda sağlarım, yenilenebilir enerjiyi nasıl arttırıp dışa bağımlılığı azaltırım (örnek Danimarka) diye düşünsün; bizim zavallı millet ise hala IŞİD-PKK ile uğraşsın, nasıl Esadı düşürürüm, koalisyon mu kuruluyor seçim mi geliyor diye enerjisini harcasın. Çok yazık…Şimdi anladınız mı GSYİH sıralamasında neden Gabon'un bile gerisinde olduğumuzu. Bilim ve teknoloji yerine betonundan (emlak) nasıl kazanırım mantığı tüm hücrelerimize ilişmiş vaziyette. Üretmeyip tüketen eğitimsiz toplumlar, er yada geç cezasını bağımsızlıklarını kaybederek ödeyecektir. Saygılarımla…

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Apple ve kaybetmek mi? Yorum sahibine gülüyorum sadece. Bir zahmet verilerle konuş kim neyi kaybetmiş ya da gözlemlerle konuş. Körü körüne konuşma. Bmw apple in teknoloji anlamındaki isminin büyük ekmeğini yer.

 7. SDN Okuru dedi ki:

  İleri deki arabam Android desteğine göre olacak Benim gibi düşünen iosçular vardır ortak bi yol bulunması lazım

 8. tahir40 dedi ki:

  Tesla siparislere yetisemezken BMW i serisi satmiyor. Tesla 450-500km yol giderken BMWnin elektrikli araclarini kim ne yapsin. Apple once telefonlarina adam gibi batarya yap(tir)sin…

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Apple telefon savaşını samsung a kaybedince para kazanmak için başka sektörlere yöneliyor ama bilmiyor ki tüm sektörlerde KAYNEDECEK. Biraz şundan biraz bundan biraz da şundan yapayım diyip her yaptığı şey ÇÖP ***** tek bir alanda en iyi olsa daha çok para kazanacak. telefonlarda android e KAYBETTİĞİ gibi elektrikli arabalarda da teslaya KAYBEDECEK.

" Apple ve BMW İşbirliğine Gidebilir! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple ve BMW İşbirliğine Gidebilir! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple ve BMW İşbirliğine Gidebilir! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "