Apple ve BMW Ortaklığında Yeni Gelişmeler!


02 Ağustos 2015 Pazar 06:00
Apple ve BMW Ortaklığında Yeni Gelişmeler!

Kısa bir süre önce, Apple Car ile ilgili yaşanacak bir gelişmenin BMW ve Apple ortaklığı kapsamında gerçekleşebileceği bilgileri gelmişti. Apple ve BMW arasında yapılmış olan bir görüşme iddiaları, Almanya’dan gelen habere göre ciddi anlamda devam ediyor. Zira Apple, BMW i3 benzeri bir elektrikli Apple Car aracını oluşturmanın peşinde…

Apple, BMW ile ortaklık kurma peşinde olabilir!

Başarılı Alman otomobil üreticilerinden olan BMW, son olarak Tesla’nın önderliğinde ilerleyen elektrikli araba sektörüne adım atmayı tercih etmiş ve ülkemizde de aktif satışına başlanan BMW i3 gibi elektrikli araçlar üretme yoluna gitmişti. Aynı dönemlerde Apple ile ilgili gelen bilgiler de, Apple’ın da elektrikli araba sektörüne adım atma peşinde olduğu yönündeydi. 
 
Bir süre önce gelen Apple’ın CEO görevindeki Tim Cook’un, Alman otomobil üreticisi BMW ile elektrikli araba kapsamında görüşmeler yaptığı iddialarına şimdi ise doğrudan Almanya’nın içinden gelen bilgiler eklendi. Aktarılan bilgilere göre Tim Cook’un, BMW yöneticileri ile görüşmeleri ciddi anlamda hız kazanmış!
 

Apple Car, BMW i3 modeli gibi olabilir!

15-08/02/news_1-bmw-i3-apple-ve-bmw-apple-car-icin-ortakliga-gidebilir-2015.jpg

BMW’nin içinden geldiği söylenen Reuters kaynaklarına göre Tim Cook, tıpkı BMW i3 gibi bir elektrikli Apple Car için ortaklaşa bir proje oluşturmayı düşünüyor. Ancak şu an için BMW’nin böyle bir ortak proje içinde yer almaya gönülsüz olduğu dile getiriliyor. Zira aktarılan bilgilere göre BMW, elektrikli araba yoluna i3 ve benzeri modelleri ile tek başına devam etmek istiyor. Buna karşın öyle görünüyor ki Apple, BMW’nin otomobil alanındaki tecrübesinden istifade etmekte kararlı…
 

Apple Car için Mühendis Alımları Devam Ediyor!

Tüm Cook’un BMW ile görüşmeleri süredursun Apple, Titan kod isimli Apple Car projesi kapsamında Tesla, Ford ve General Motors’ta çalışmış deneyimli mühendisleri bünyesine katıyor.
 
Anlaşılan o ki Apple, ciddi anlamda elektrikli otomobil sektörünün geleceğini parlak görüyor. Aksi halde Apple gibi bir firmanın, yabancı olduğu bir sektör için başka bir firma ile ortaklaşa çalışma gerçekleştirmesi, pek alışılageldik bir durum olarak görülmüyor.
Son olarak Apple’ın, Apple Car için bu denli hızlı adımlar atmaya çalışmasının altında yatan sebep olarak ise Titan projesinin, 2020 yılında gerçekleştirileceği de yine iddia edilenler arasında yer alıyor.
 yazarEren Ertem

1997 yılında ilk bilgisayarı ile içine girdiği teknoloji dünyasına, Elektrik-Elektronik Mühendisliği ile devam ediyor. Ayrıca Bilim ve Teknoloji ile ilgili araştırma yapmak ve makaleler hazırlamak, başlıca uğraşları arasında yer alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
9 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
El Padrino
El Padrino
5 yıl önce

Steve boyle bisey istemezdi.

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

kendimiz ne zaman araba yapacağız. kimse rahatsız olmuyor mu. kimsenin gururu incinmiyor mu

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

Apple traktör işine girerse de iyi ***** akıllı tarama yapabiliriz ..

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

bmw nin yerinde olsam kabul etmem…

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

4 sene içinde piyasa elektrikli araba dolacak. benzinli arabalar büyük değer kaybedebilir. önleminizi alın. geçiş sürecinde toplu taşıma kullanmalı.

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

Mercedes'e niye gitmedi ki bunlar? Halk tarafından alınabilecek en kaliteli seri üretim araba markası. Ama kendi ülkesinden de olabilirdi mesela ford

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

BMW hemen CEO'yu kovmalı… şirketin imajını yerle bir ettiler… üretemeyen Apple ile ne ortaklığı?

" Apple ve BMW Ortaklığında Yeni Gelişmeler! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple ve BMW Ortaklığında Yeni Gelişmeler! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple ve BMW Ortaklığında Yeni Gelişmeler! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk! Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk!
  2. 2 Clubhouse uygulamasını denedik Clubhouse uygulamasını denedik
  3. 3 Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi
  4. 4 Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık! Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık!
  5. 5 Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı
  6. 6 Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba! Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba!
  7. 7 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2
  8. 8 M1 işlemcili MacBook Air kutusundan çıkıyor M1 işlemcili MacBook Air kutusundan çıkıyor
  9. 9 Logitech M190 mouse inceleme Logitech M190 mouse inceleme
  10. 10 AirPods Pro rakibi Jabra Elite 85T incelemesi AirPods Pro rakibi Jabra Elite 85T incelemesi