Apple ve Carl Zeiss’in AR ortaklığı!


10 Ocak 2017 Salı 13:00
Apple ve Carl Zeiss’in AR ortaklığı!

Apple’ın artırılmış gerçeklik konusunda çalışmaları olduğu bir süredir gündemi meşgul etmekteydi. Fakat bu çalışmayı hangi şirket yada şirketlerle birlikte yürüttüğü bilinmiyordu. Blog yazarı Scoble’ye göre, Zeiss’in istihdam ettiği bir şirket, geçen hafta Las Vegas’taki CES 2017’de gerçekleşen görüşmede iki şirket arasındaki ortaklığı doğruladı.

2017’de artırılmış gerçeklik gözlükleri gelebilir

Scoble, Zeiss’in, artıtlmış gerçeklik ürününü sergilemeden önce CES’in artırılmış gerçeklik bölümünde Zeiss çalışanları bir süre sohbet etti. Sohbet sırasında Zeiss çalışanlarından biri Apple ve Carl Zeiss AG‘nin bu yıl açıklanacak artırılmış gerçeklik gözlüğü üzerinde çalıştıklarını doğruladı.

17-01/10/zeiss-800x600.jpg

Scoble’ın verdiği bilgilerinin ne kadar güvenilir olduğu belli değil, ancak Apple’ın kablosuz olarak iPhone’a bağlanarak görüntüleri ve diğer bilgileri kullanıcıya gösterecek bir dizi akıllı gözlük üzerinde çalıştığı önceden beri bilinmekte. Apple’ın, bu konuda geliştirme ile ilgili çalışmalarının prototip hazırlama aşamasında olduğu ve bununla ilgili tedarikçilerle iletişime geçtiği gelen bilgiler arasında.

Scoble, gözlüklerin 2017‘de satışa sunulacağını iddia ediyor. Fakat önceki bilgiler 2018 yılına işaret ediyordu. Apple’ın, AR / VR teknolojilerin gelecekteki ürünlere nasıl eklenebileceğini araştıran bir ekibi mevcut.Tim Cook, geçtiğimiz yıllarda Apple’ın artırılmış gerçekliğe derin bir ilgi duyduğunu bir kaç kez söylemişti.

:: Apple’ın artırılmış gerçeklik çalışmalarını destekliyor musunuz?
yazarİlker Çiftçi

2009'dan bu yana akıllı telefonlar üzerine kurulmuş bir çok teknoloji sitesinde yöneticilik ve editörlük yapan İlker, artık bir SDN yazarı.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Apple ve Carl Zeiss’in AR ortaklığı!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Hololens varken gereksiz.

" Apple ve Carl Zeiss’in AR ortaklığı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple ve Carl Zeiss’in AR ortaklığı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple ve Carl Zeiss’in AR ortaklığı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "