Okunma

Apple ve Google’a Yeni Rakip: McDonalds


16 Haziran 2014 Pazartesi 04:00
Apple ve Google’a Yeni Rakip: McDonalds

McDonalds‘ın San Fransisco’da açtığı yeni mekanı diğer fast food şubelerinden ayıran en önemli özellik; burada kızartma yağı kokusu veya “sipariş veremeyenleri böyle alayım” gibi nidalar olmaması. Çünkü Tenderloin’deki bu dükkanda hamburger satılmıyor; teknoloji üretiliyor.

Amazon’dan ayrıldıktan sonra McDonalds’ta 2000 kuşağı dijital nesle uygun ürünler geliştirmek için kolları sıvayan Atif Rafiq, nihayet yaşı McDonald amcayı Silikon Vadisi‘ne sokmayı başardı. Üstelik hiç de fena bir başlangıç yapmadılar: Şimdiden Paypal, Facebook, AOL ve Yahoo‘dan hünerli mühendisleri kendi saflarına kattılar ve ekipte en az 20 kişiye daha yer var.

Mobile verilen ağırlık artıyor

ABD içerisinde dijital ödeme yöntemlerini test etmeye başlayan McDonalds’ın tek çalışması bununla sınırlı değil elbette. Son olarak Dünya Kupası için geliştirilen ve patates kızartması ambalajlarında yer alan kodlarla kullanılan artırılmış gerçeklik uygulaması da geniş bir kitleye ulaştı.

McDonalds yetkililerinin yaptığı açıklamada, fast food devinin teknoloji çağını yaşayan toplumun kalbini fethetmeyi istediği söylenirken, dijital dünyada stratejik iş birlikleri kurmak için de San Fransisco’daki yeni ofisin önemli bir merkez oluşturacağı belirtiliyor.

:: Fast food ile teknolojinin birleşiminden nasıl sonuçlar doğar sizce?
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Apple ve Google’a Yeni Rakip: McDonalds konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple ve Google’a Yeni Rakip: McDonalds ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple ve Google’a Yeni Rakip: McDonalds ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "