Okunma

Apple Watch giyilebilir cihaz zirvesini bırakmıyor!


01 Mart 2018 Perşembe 23:00
Apple Watch giyilebilir cihaz zirvesini bırakmıyor!

2017 yılının dördüncü çeyreğinde giyilebilir cihazların 35.2 milyon adet olan satış rakamının yüzde 7.7 artışla 37.9 milyon gibi rekor bir sayıya ulaştığı görülüyor. Bu satışların en büyük kazananı ise Apple Watch.

En çok satan giyilebilir cihaz Apple Watch oldu!

Araştırma şirketi IDC tarafından sunulan yeni rapora göre, 2017 yılı süresince toplamda 115.4 milyon giyilebilir cihaz satılmış durumda. 2016 yılındaki 104.6 milyon adetle kıyaslandığımda bu rakam yüzde 10.3 artışa işaret ediyor.

Apple Watch

IDC verileri, Apple Watch’un çeyrek boyunca zirveyi hiç bırakmadığını gösteriyor. Series 3 hücresel modeli başta olmak üzere Ekim-Aralık ayları arasında 8 milyon adet cihaz satılmış. Bu satışlardan ise yüzde 21 pazar payı elde edildiği belirtilmekte. Yıldan yıla bakıldığında bu rakam yüzde 58 artış anlamına geliyor. Tüm yıl boyunca ise 17.7 milyon akıllı saat satan Apple, 2016 yılına göre yüzde 56 oranında sıçrama elde etti.

Apple Watch

İkinci sırada ise sevkiyatlarda yüzde 17.3 kayıpta olan ve 5.4 milyon adetlik satış yapan Fitbit bulunuyor. Xiaomi ise ikincilikten üçüncülüğe gerilerken yüzde 13 payla 4.9 milyon adetlik satış elde etmiş.

Dördüncü sırada ise 2.5 milyon adet satış yapan ve yüzde 6.5’lik payı elinde bulunduran Garmin yer alıyor. Yüzde 93.2 ile en yüksek yıldan yıla artışı elde eden şirketse beşinci sıradaki Huawei oldu. 1.6 milyon adetlik satış yapan şirket yüzde 4.3’lük payın sahibi.

IDC raporunun tamamına bu adresten erişebilirsiniz.

:: Sizin kullandığınız akıllı saat hangisi?
yazarİlker Şekercioğlu

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, bu bağımlılığını teknolojiyi yakından takip etmek isteyenlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Apple Watch giyilebilir cihaz zirvesini bırakmıyor!”

  1. Garez Darktonk Song dedi ki:

    IDC kim ki? apple bu sheeple-trollerine kimbilir kaç cent verdide bu saçma yazı çıktı…

" Apple Watch giyilebilir cihaz zirvesini bırakmıyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple Watch giyilebilir cihaz zirvesini bırakmıyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple Watch giyilebilir cihaz zirvesini bırakmıyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "