Okunma

Apple Watch Sektörü Değiştirecek


26 Ekim 2014 Pazar 08:00
Apple Watch Sektörü Değiştirecek

Akıllı saat pazarı yavaş yavaş kızışırken, 1 yılı aşkın süredir hakkında söylentiler dolanan ve en nihayetinde geçtiğimiz Eylül ayında resmi duyurusu gerçekleştirilen Apple Watch işi ağırdan almaya devam ediyor. Apple’ın Steve Jobs’tan koltuğu devralmış olan mevcut CEO’su Tim Cook ise akıllı saatlerinin bir hayli iddialı olduğunu ve herkesi şaşırtacaklarından emin olduklarını söylüyor.

Dört günlük Çin gezisine devam eden CEO Tim Cook, merakla beklenen Apple Watch hakkında konuştu ve akıllı saatin “oyunun gidişatını değiştirecek” kadar özel bir ürün olduğunu dile getirdi. Gelecek yılın ilk yarısında satışa çıkacağı tahmin edilen Apple Watch hakkında konuşmasına devam eden isim, “şimdiye kadar nasıl onsuz yaşadık diye kendimize soracağız” derken, işin seyrini kendi ürünlerinin değiştireceğini tekrarladı.

Akıllı Saatler Terk Ediliyor

Apple Watch Üretimi Ne Zaman Başlayacak?

14-10/26/apple-watch.jpg

Tim Cook aynı zamanda Çin’de de hayata geçireceklerini söylediği Apple Pay hakkında detaylar verdi ve bankalar, dağıtımcılar ve wireless hizmet sağlayıcıları gibi gerekli mecralarla görüşmelerin çoktan başladığını dile getirdi. Çin’in önde gelen hükümet yöneticileri ile de görüşme yapan Cook’un, Çin kaynaklı olduğu düşünülen iCloud hack zinciriyle ilgili önemli konuları paylaştığı not düşüldü.

:: Apple Watch sizce neleri değiştirebilir?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

18 yorum - “Apple Watch Sektörü Değiştirecek”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Saat muhteşem, enerji sorunu insanlığın temel sorunu, akıllı cihazlara indirgememek lazım. Hatta, Apple’ın ‘müşteri direncine’ boyun eyip, sunduğu teknolojiden feragat etmemesi alkışlanacak bir durum. Gerekiyorsa hergece dişlerimizi fırçalamadan önce saatimizi de, şarj aparatına yerleştireceğiz. Benim için ‘akıllı saat’ kavramında en önemli özellik TARZ sahibi olması, bu saatte bunu görüyorum ve sabırsızlıkla bekliyorum.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  8.1 olmadı, saat maat üretme apple yazılım yap yazılım

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Yalnız 1 yıl değil yaklaşık iPod nano 6. Nesil çıktığından beridir yani 2010 dan beridir akıllı saat bekleniyordu Apple’dan.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Pili bir gün bile dayanamaz klasik Apple ürünü

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Sektöre yon veren appledır zaten samsung çalar

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Çıktığı gibi alacam . Apple store un önünde sabahlıcaz artık.

 7. SDN Okuru dedi ki:

  akıllı saatler çok tutulan birşey değil kimse saatini şarja takmak istemez. bana da saçma geliyor. apple yine satar apple watch ama bu Sınırlı Sayıda olur. bence

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Alıntı :
  “””El Padrino demiş ki:
  Tim Cook sabah sabah güldürdün beni sağol … “””

  8 sene önce Steve Jobs’ta oyunu değiştiricez dediğinde herkes gülmüştü ve 38 sene öncede Dünyayı Değiştiricez dediğinde gülmüşlerdi

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Yapılan bir araştırmaya göre, Akıllı saatler belli bir zaman kullanıldıktan sonra evde bir köşeye atılıyormuş. İnsanlar hevesini alınca eski klasik saatlere geri dönüyormuş.

 10. SDN Okuru dedi ki:

  ZOR BE GÜLÜM

 11. SDN Okuru dedi ki:

  Bir sey degil ayak padrino

 12. El Padrino dedi ki:

  Tim Cook sabah sabah güldürdün beni saðol …

 13. SDN Okuru dedi ki:

  satışlarının diğer saatlere fark atacağı kesin, ama maalesef bu diğerlerinin hepsinden kötü olsa da değişmeyecek. onun ötesinde bildiğimiz apple hayal dünyası, aynı şeyi kendileri yapınca hayatımız değişiyor sanıyorlar.

 14. SDN Okuru dedi ki:

  Bazı firmalar Apple dan önce benzer ürünü piyasaya sokarak pazarı ele geçirmek istiyor ancak Teknoloji dünyasında galiba Apple in öncülük etmediği ürünün yaşama ve ilgi görme oranının çok düşük olacağı anlaşıldı. Diğer firmalar ancak Apple ın boş bıraktığı alanlarda hayat bulabiliyor. Şöyle bir geçmişe baktığımızda Apple firmasının mezar gömücü olduğu anşılıyor (Nokia ve tuşlu cep telefonlar, dokunmatik değilde basmatik olan ekranlar, notebook ların yerini alacağı söylenen ve bir ara fırtına estiren netbooklar vb). Yakında ise sıra dijital saatlere geliyor galiba.

 15. SDN Okuru dedi ki:

  “şimdiye kadar nasıl onsuz yaşadık” = pseudo-ihtiyaç çıkartma

 16. SDN Okuru dedi ki:

  G Watch, gear serisi ile beraber piyasanın en çirkin saati

" Apple Watch Sektörü Değiştirecek konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple Watch Sektörü Değiştirecek ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple Watch Sektörü Değiştirecek ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "