Okunma

Apple Watch uygulamalarından biri kapatıldı


11 Temmuz 2019 Perşembe 02:35
Apple Watch uygulamalarından biri kapatıldı

Apple Watch uygulamaları adına yeni bir iptal haberi Google tarafından resmi bir şekilde duyuruldu. İnovatif ev teknolojileri kategorisinde farklı bir varyanta sahip olan termostat uygulaması, akıllı saatler sayesinde kullanılabiliyordu. Peki, bir akıllı termostat uygulaması olan Nest neden kapatıldı?

Apple Watch uygulamaları bölümünden bir uygulama kaldırıldı

Google, ortam sıcaklığını ölçmek amacıyla piyasaya sürdüğü Nest uygulamasını hem kendi marketinden hem de Wear OS platformundan kaldırmaya karar verdi. İlgili uygulama, bugünden itibaren, bir kişi tarafından ev içerisinde veya başka bir yerde kullanıldığı takdirde “Nest, Wear OS tarafından artık desteklenmiyor.” mesajını ekrana veriyor.

Apple Watch

Müşterilerine bu sistemi cihazlarında daha fazla tutmama tavsiyesi veren Google, Nest projesini neden rafa kaldırdığını şu sözleriyle açıkladı: “Nest’in akıllı saatlerdeki kullanım oranlarına bir göz attık. Karşılaştığımız manzara, hiç iç açıcı değildi. Çok az sayıda kişi bunu kullanmayı tercih ediyor. Ekibimiz, mobil uygulamalar ve sesli etkileşimler yoluyla daha yüksek kaliteli deneyimler sunmaya odaklanarak vaktini daha verimli bir şekilde kullanacak.”

 
yazarEge ERKEK

İlk olarak 2006 yılında forumlara adımını atan içerik üreticisi, 2011 yılında başladığı yazarlık ve editörlük macerasının son durağı olan Shiftdelete.net adına dersini çalışıyor, emek veriyor ve okuyucularını severek işini yapıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Apple Watch uygulamalarından biri kapatıldı”

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Stabil değildi herhalde

" Apple Watch uygulamalarından biri kapatıldı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple Watch uygulamalarından biri kapatıldı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple Watch uygulamalarından biri kapatıldı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "