Apple Watch ve iPhone 12 etkinlik tarihi ortaya çıktı


13 Ağustos 2020 Perşembe 10:00
Apple Watch ve iPhone 12 etkinlik tarihi ortaya çıktı

Apple’ın 2020 etkinlikleri ile ilgili detaylı bilgiler ortaya çıkmaya devam ediyor. Şimdi de yeni Apple Watch, iPad ve iPhone 12 etkinlik tarihi konusunda önemli bilgiler iddia edildi. Eğer iddia edilen bu bilgiler gerçeği yansıtacak olursa, daha önceki iPhone etkinliklerinden oldukça faklı bir yapı, 2020 yılında ortaya çıkmış olacak.

Apple Watch ve iPhone 12 etkinlik tarihi planlaması farklı zamanlarda olacak

Twitter üzerinden yaptığı başarılı sızıntı bilgiler ile gündeme gelen Jon Prosser, bu defa da Apple’ın 2020 etkinlik takvimini açıkladı. Buna göre Apple, eylül ve ekim ayı olmak üzere kısa sürede iki farklı etkinlik düzenleyecek.

İddia edilen bilgilere göre Apple, eylül ayında yeni Apple Watch ve iPad modellerini tanıtmış olacak. Daha sonrasında ise ekim ayında bir etkinlik daha düzenlenecek. 12 Ekim 2020 etkinliğinde de yeni iPhone 12 modellerinin tanıtılacağı ifade ediliyor.

iPhone etkinlik tarihi

İddialar arasında sadece Apple Watch, iPad ve iPhone 12 etkinlik tarihi bilgisi bulunmuyor. Bu bilgiye ek olarak iPhone 12 modellerinin satışa çıkacağı tarih konusunda da detaylar mevcut. Buna göre 12 Ekim 2020 tarihinde yapılan lansman ile birlikte iPhone 12 ön siparişleri de başlamış olacak. Ön sipariş veren kullanıcılara yeni iPhone modelleri ise 19 Ekim 2020 tarihi itibariyle teslim edilmeye başlanacak.

Elbette ki söz konusu bu iPhone 12 ön sipariş ve teslimat tarihi, öncelikli ülkeler için geçerli olacaktır. Nitekim ilk olarak Amerika Birleşik Devletleri, Kanada ve Avrupa’nın çeşitli ülkeleri ön sipariş ve ilk teslimat yapılan ülkeler arasında olacaktır.

Jon Prosser tarafından iPhone 12 Pro modeli için bir detay da aktarılıyor. Henüz daha iPhone 12 Pro modelinin ön sipariş ve teslimat tarihi, iPhone 12 modelleri gibi olmayabilir. Pro olarak isimlendirilen modellerin üretimi ve sevkiyatında diğer modellere kıyasla gecikme yaşanabileceği ifade ediliyor. Tanıtım tarihi ise farklı olmayacak.

Hatırlatmak gerekirse kısa bir süre önce Apple, yeni iPhone modellerinde birkaç haftalık gecikme yaşanabileceğini resmi olarak ifade etmişti. Şimdi gelen bu iPhone 12 etkinlik tarihi bilgisi de Apple’ın resmi açıklamaları doğrultusunda. Nitekim bu iddiaların gerçeği yansıtma ihtimalinin olduğunu da belirtmekte fayda var.
yazarEren Ertem

1997 yılında ilk bilgisayarı ile içine girdiği teknoloji dünyasına, Elektrik-Elektronik Mühendisliği ile devam ediyor. Ayrıca Bilim ve Teknoloji ile ilgili araştırma yapmak ve makaleler hazırlamak, başlıca uğraşları arasında yer alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Apple Watch ve iPhone 12 etkinlik tarihi ortaya çıktı”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Alan varsa çıksın ortaya hayrına 2 bin tele borç isticem

" Apple Watch ve iPhone 12 etkinlik tarihi ortaya çıktı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple Watch ve iPhone 12 etkinlik tarihi ortaya çıktı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple Watch ve iPhone 12 etkinlik tarihi ortaya çıktı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!
 2. 2 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!
 3. 3 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var? 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var?
 4. 4 SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık! SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık!
 5. 5 Bedava kahve getiren uygulamalar Bedava kahve getiren uygulamalar
 6. 6 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)
 7. 7 Kojima yeni oyunu için harekete geçti Kojima yeni oyunu için harekete geçti
 8. 8 Buraların kralı neden Samsung? Buraların kralı neden Samsung?
 9. 9 Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme
 10. 10 Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik! Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik!