Okunma

Apple Watch Yeni Özelliklere Kavuşacak!


11 Şubat 2016 Perşembe 14:45
Apple Watch Yeni Özelliklere Kavuşacak!

Akıllı saatler kısa bir süredir hayatımızda yer alıyor; ancak akıllı telefonlarla henüz tam anlamı ile uyumlu çalışamıyorlar.

Akıllı saat pazarının öncülerinden olan Apple Watch modeli için ortaya çıkan bir patent ile halihazırda bir problem olan uyum konusunda çalışmaların olduğu gün yüzüne çıktı.

Ortaya çıkan görsel üzerinden yapılan çıkarımlara göre Apple Watch, bulunduğunuz ortamdaki ses düzeyine göre iPhone‘un ses seviyesini ayarlayacak.

Örnek vermek gerekirse; gürültülü bir ortamda bulunurken iPhone‘unuzun zil sesi seviyesi kısıksa, Apple Watch ortamdaki ses şiddetini algılayacak ve iPhone‘un zil sesi seviyesini de bu duruma göre ayarlayacak.

16-02/11/apple-watch-patent-640x413.jpg

Aynı şekilde, ortamdaki ses şiddeti seviyesi düşükse, Apple Watch‘un ses şiddetini algılama sistemi sayesinde, iPhone‘un zil sesi seviyesi otomatik olarak artacak.

Patent hakkındaki çıkarımlar doğru ise, akıllı saat ve telefonların birbirleri ile daha uyumlu çalışması adına yeni adımların atılacak olması, şüphesiz ki, akıllı saat pazarı için de gözle görülür gelişmeler sağlayacaktır.

Kaynak: Ubergizmo

:: Akıllı saat ve akıllı telefon uyumu için siz ne düşünüyorsunuz?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

10 yorum - “Apple Watch Yeni Özelliklere Kavuşacak!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Pil özürlü mü tam günü rahat çıkarıyor telefon. (iPhone 6)

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Arkadaş moto 360 android, watch ios tabanli ikisinide kullaniyorum demişsin. Ozaman iki telefon taşıyıp, iki saatmi takiyorsun koluna?

 3. SDN Okuru dedi ki:

  masus patent alıyor yarin bir gün bir firma yaptıgında parasını yiyecek…

 4. SDN Okuru dedi ki:

  once uygulamalara cozum bulsunlar! hem moto 360, hem iwatch kullaniyorum. moto 360'ta ki uygulama ozgurlugu iwatch'ta yok. ne kadar aci boyle bir saatin bosa harcanmasi! 🙁

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Aynı şekilde, ortamdaki ses şiddeti seviyesi düşükse, Apple Watch'un ses şiddetini algılama sistemi sayesinde, iPhone'un zil sesi seviyesi otomatik olarak "*****

  Olmalıydı.

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Pil özürlü olmayan bir firma söylesene

 7. SDN Okuru dedi ki:

  çöp kullananlar yazmasın

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Pil özürlü bir firmanın böyle boş özelliklerden önce pile odaklanmalı

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Yakında bir Apple Watch şart olacak iPhone kullanıcılarına

" Apple Watch Yeni Özelliklere Kavuşacak! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple Watch Yeni Özelliklere Kavuşacak! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple Watch Yeni Özelliklere Kavuşacak! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "