Okunma

Apple, Xiaomi aleyhine açtığı davayı kazandı!


06 Aralık 2017 Çarşamba 22:00
Apple, Xiaomi aleyhine açtığı davayı kazandı!

Açtığı davalardan dolayı sürekli gündeme gelen Apple, Xiaomi’ye açtığı davanın sonuçlanmasıyla yeniden gündeme geldi. Xiaomi, Avrupa Parlamentosu’nun markalardan sorumlu olan Fikri Mülkiyet Ofisi (EUIPO) ile 2014 yılında Xiaomi Mi Pad ürününü Avrupa Birliğine ticari marka olarak kaydetmek için bir başvuru gerçekleştirmişti.

Apple iPad

Apple ise, İngilizce konuşanların Mi Pad’i “benim tabletim” olarak okuyabileceği ve bunun iPad ismi ile aynı olduğu gerekçesiyle dava açmıştı.

Apple yine bir dava ile gündeme geldi, Xiaomi Mi Pad kaybetti!

Avrupa Birliği’nin (AB) en üst mahkemesinde (Lüksemburg merkezli AB Adalet Divanı) görülen dava ile AB Genel Sekreteri, Xiaomi’nin tablet serisinin ticari markalaşmasına izin vermediğini söyledi.

Xiaomi Mi Pad

Mahkeme, Mi Pad’in başına “M” eki bulunmasının iPad ile arasında ki ciddi isim benzerliğini ortadan kaldırmadığını söyleyerek Apple’ı haklı buldu. Bu durumda Apple, Mi Pad’in bir AB markası olarak kayıt edilmesini engellemeyi başarmış oldu.

İşte Avrupa Birliği tarafından yayınlanan belge!

:: Sizce Apple bu konuda haklı mı?
yazarEmre Kılıç

Teknolojik gelişmelere oldukça meraklı olan Emre, üniversite hayatına başlamasıyla birlikte teknoloji ve oyun gibi konularda SDN bünyesinde haber ve makaleler yazmaya başladı.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum yazın

8 yorum - “Apple, Xiaomi aleyhine açtığı davayı kazandı!”

 1. mi dedi ki:

  Xiaomi bütün ürünleri mükemmel. Apple korkmuş gibi..

 2. Mehmet Akgül dedi ki:

  Akrabani mi tutacan yoksa yabancıyı mi

 3. dahiyeneamamutavazidegil dedi ki:

  mi tab der olur biter.

 4. Coral dedi ki:

  Yuh artık, ayıp valla, adaletsiz bir karar olmuş

 5. Ali Veli dedi ki:

  Çok saçma bir karar olmuş.

 6. ninja dedi ki:

  apple yalakacilari tabiki cin malina izin vermezler.

 7. Turkuaz dedi ki:

  KISKANÇ! Başka laf yok. Baktı sektörü sallayacak adam gibi adam geliyor elinden geleni ardına koymuyor. Yani gelip onca şey arasında buna takılması…

  1. mutlu dedi ki:

   ya az akıllı olun taklit ürünle mi sallayacak piyasayı 😀 adamların şirketi biz apple ı örnek alıyoruz diye kendileri söylüyor şu ürüne bakın bire bir apple çakması yazı karakteri bile aynı utanmasalar elma resmi de koyacaklar

Geri bildirim