Apple’dan yeni Covid-19 hamlesi!


28 Mart 2020 Cumartesi 09:45
Apple’dan yeni Covid-19 hamlesi!

Apple, Covid-19 hakkında güvenilir kaynaklardan bilgi sağlanmasına yardımcı olmak için yeni bir tarama platformu tanıttı. Corona virüse dair verilerin yer aldığı bu web sitesi, Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri’nin rehberliğine dayanarak geliştirildi. Cuma günü duyurulan web sitesi ve uygulamanın, CDC, Beyaz Saray ve FEMA ile ortaklaşa geliştirildiği açıklandı.

Kullanıcılar semptomlar hakkında bilgi alabilecek

Apple Covid-19 sitesi

Ortaklaşa açıklama yapan kurumlar, “COVID-19 uygulaması ve web sitesi, kullanıcıların, kendileri ve sevdikleri hakkında semptomlar konusunda bir dizi soruyu cevaplamasına izin veriyor. Buna karşılık, sosyal mesafe ve kendi kendine tecrit etme, semptomların nasıl yakından izleneceği, şu anda bir testin önerilip önerilmediği ve bir tıbbi görevli ile ne zaman irtibat kurulacağı konusunda rehberlik de dahil olmak üzere sonraki adımlarda CDC önerileri alacaklar.” dedi.

Kolay erişim

Corona virüse dair verilerin depolandığı web sitenin bir nevi kaynak olması amaçlandı. Fakat doktorlardan ve diğer uzmanlardan gelen talimatlar elbette daha öncelikli. Apple, kullanıcıların anketlere verdikleri cevapları toplamayacağını veya saklamayacağını, ancak araçların kullanımı hakkında anonim bilgiler toplayacağını söyledi. Web sitesi bir hesap oluşturmayı gerektirmiyor. Ayrıca, Apple kullanıcıları Siri’ye “Bende Corona virüsü var mı?” diye sorabilir. Ve bu şekilde CDC’den kaynaklara kolayca erişebilirler.

Cuma günkü duyuru, CEO Tim Cook’un Apple’ın Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri’nde 10 milyon yüz maskesi bağışlayacağı yönündeki açıklamalarını takip ediyor. Tim Cook konuyla ilgili olarak “Bu hafta operasyon ekiplerimiz, dünyanın dört bir yanındaki ülkelere koordineli olarak tedarik zincirimizden maske bulma konusunda yardımcı oluyorlar.” demişti.

Apple’ın yeni Covid-19 web sitesini buradan ziyaret edebilirsiniz .
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Apple’dan yeni Covid-19 hamlesi! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple’dan yeni Covid-19 hamlesi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple’dan yeni Covid-19 hamlesi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik! iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik!
  2. 2 Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme
  3. 3 EBA için en iyi 5 tablet önerisi! EBA için en iyi 5 tablet önerisi!
  4. 4 Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik! Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik!
  5. 5 A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler? A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler?
  6. 6 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
  7. 7 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!
  8. 8 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!
  9. 9 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!
  10. 10 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var? 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var?