Okunma

Yeni MacBook Pro’nun pil sorunu araştırılıyor!


25 Aralık 2016 Pazar 18:00
Yeni MacBook Pro’nun pil sorunu araştırılıyor!

Consumers Reports (Tüketici Raporları) kuruluşu iki gün önce yaptığı açıklamada, Apple’ın geçtiğimiz aylarda satışa sunduğu yeni MacBook Pro‘nun bugüne kadar tavsiye etmediği ilk cihaz olduğunu ve bu kararda pil sorunun büyük rol oynadığını açıklamıştı.

Apple’ın pazarlama sorumlusu Phil Schiller, kullanıcılardan gelen yoğun soruların ardından pil ömrü sorununu çözmek için Consumers Reports ile birlikte çalıştıklarını belirten bir tweet attı.

Test sonuçlarının laboratuvar testleri ve saha verileri ile uyuşmadığını belirten Schiller, yeni MacBook Pro’nun iTunes üzerinden film izlerken veya internet gezintisi yaparken 10 saate kadar pil ömrü sunduğunu iddia ediyor.

Consumers Reports pil testini nasıl yapıyor?

Pili tam dolu bir bilgisayar üzerinde Safari’de 10 web sayfası açarak test yapan Consumers Reports, tutarsız sonuçlar elde ettiklerini açıkladı.

Touch Bar’lı 13-inç MacBook Pro 3.75 saat, 12.75 saat ve 16 saat gibi farklı pil performansları sergilerken, 15 inç MacBook Pro test sırasında 8 saat ile 18.5 saat arası bir pil performansı gösterdi.

16-12/25/apple-macbook-pro-15-with-touch-bar-hands-on-0004.jpg

Consumers Reports uzmanları, testi Chrome ile gerçekleştirdiklerinde ise pil ömrünün Safari’ye göre daha iyi olduğunu belirtiyor.

Rene Ritchie gibi uzmanlar ise tutarsız test sonuçlarının Safari kaynaklı olabileceğini ve güncellemelerle kolayca düzeltilip düzeltilemeyeceğinin anlaşılması için daha fazla teste ihtiyaç olduğunu savunuyorlar.

Consumers Reports, hazırladığı raporda Apple’ın pil ömrü tutarsızlığı gidermek için yayınlayacağı yazılım güncellemesinden sonra yeni testler yapacağını belirtti.

:: Yeni MacBook Pro’da pil sorunu yaşıyor musunuz ?
yazarİlker Çiftçi

2009'dan bu yana akıllı telefonlar üzerine kurulmuş bir çok teknoloji sitesinde yöneticilik ve editörlük yapan İlker, artık bir SDN yazarı.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Yeni MacBook Pro’nun pil sorunu araştırılıyor!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Hepsi yalan cihazda sorun yokk

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Araştır araştır bulunca haber ver 8000 10.000 TL verip alalım cihazı. Mutlaka haber ver ama hatırım kalır

  3. SDN Okuru dedi ki:

    Ben o kadar para vereceğim ve sorun olacak ha? Oyarım ben onları keserim parçalara ayırır paramı isterim 🙂

" Yeni MacBook Pro’nun pil sorunu araştırılıyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yeni MacBook Pro’nun pil sorunu araştırılıyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yeni MacBook Pro’nun pil sorunu araştırılıyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "