Apple’ın yeni nesil AirPods’unda olacak sağlık detayı


25 Mayıs 2020 Pazartesi 17:44
Apple’ın yeni nesil AirPods’unda olacak sağlık detayı

Apple’ın yeni nesil AirPods‘unda olacak sağlık detayı ortaya çıktı. Biliyorsunuz şirket şu sıralar AirPods Studio ile gündemdeki yerini koruyor. Apple akıllı saatleriyle dikkat çektiği sağlık alanına AirPods ile dahil olmayı planlıyor gibi duruyor. İşte Apple AirPods sağlık detayı ile ortaya çıkanlar:

Apple AirPods sağlık detayı ile dikkat çekiyor

Yeni nesil AirPods için geleceği söylenen, Apple’ın akıllı saatlerinde yer alan kandaki oksijen seviyesinin ölçülmesiyle birlikte kalp atış hızı hesaplanması gibi özelliklerin ölçümü daha kolay hale gelebilir. Yeni AirPods modeli için ortaya atılan sağlık detayı bu noktada dikkat çekiyor zira bu kablosuz kulaklığı daha da akıllandırmak anlamına geliyor.

Söz konusu ortaya çıkan yeni bilgiler ışığında Apple’ın gelecek nesil AirPods modellerine birkaç yıl içinde AirPods’lara bir “ortam ışık sensörü” eklenecek gibi görünüyor. Bu sensör sayesinde biraz önce yukarıda saymış olduğumuz özellikleri kazanacağı söyleniyor. ALS olarak olarak adlandırılan bu sensör, başka donanım özellikleriyle birleşmesiyle Apple Watch ile entegre çalışabilecek.

Elbette söylentiler bununla da sınırlı kalmıyor. Yine bu sensör sayesinde kulaklığın kafa hareketlerinin de algılanabildiği aktarılıyor. Söz konusu özellikler eğer eklenirse Apple’ın yeni nesil AirPods’ları oldukça gelişecek gibi görünüyor.

En yakın zaman içinde Apple’ın AirPods Pro modeli kullanıcılar tarafından çok beğenilen ve iyi satış rakamlarına ulaştığını duyuran şirket, eğer bu hamleyi gerçekleştirirse kablosuz kulaklıklar noktasında fark yaratabilir.
yazarNilay Kamu

Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü ikincilikle bitirdi. Üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada editörlük yaptı. Yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
7 ay önce

Onun yerine Face id ile kızılötesi ateş ölçme olsa telefon her açıldığında ateş ölçülebilir.

" Apple’ın yeni nesil AirPods’unda olacak sağlık detayı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple’ın yeni nesil AirPods’unda olacak sağlık detayı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple’ın yeni nesil AirPods’unda olacak sağlık detayı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk! Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk!
  2. 2 Clubhouse uygulamasını denedik Clubhouse uygulamasını denedik
  3. 3 Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi
  4. 4 Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık! Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık!
  5. 5 Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı
  6. 6 Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba! Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba!
  7. 7 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2
  8. 8 M1 işlemcili MacBook Air kutusundan çıkıyor M1 işlemcili MacBook Air kutusundan çıkıyor
  9. 9 Logitech M190 mouse inceleme Logitech M190 mouse inceleme
  10. 10 AirPods Pro rakibi Jabra Elite 85T incelemesi AirPods Pro rakibi Jabra Elite 85T incelemesi