Okunma

Apple yine Nokia ürünlerini satışa çıkardı!


20 Temmuz 2017 Perşembe 02:00
Apple yine Nokia ürünlerini satışa çıkardı!

Apple’dan yapılan açıklamaya göre firma bir kez daha Nokia ürünlerini çevrimiçi Apple mağazalarında satışa sundu. Çok yakında da fiziksel olarak alışveriş yapabileceğiniz normal mağazalarda bu ürünlerin yerlerini alacağını duyurdu.

Hangi ürünler satılacak?

Apple’ın mağazalarında tabii ki Nokia’nın akıllı telefonları satılmayacak ama Nokia’nın ürettiği birkaç sağlık cihazı artık Apple mağazalarındaki yerlerini almış olacak.

Hatırlarsanız geçtiğimiz yıl Nokia, Withings adlı firmayı satın almış ve termometre, tartı ve kan basıncı ölçüm cihazları üreten bu firmanın tüm ürünlerini artık Nokia markası altında satacağını açıklamıştı.

17-07/20/apple-nokia-withings-tarti-sdn-shiftdelete.png

İşte bu bahsi geçen cihazlar artık Apple mağazalarında da yer alacak. İşin daha da ilginç kısmı Apple’ın eskiden orijinal Withings ürünlerini zaten satıyor oluşu. Fakat bu durumun önüne geçmek isteyen Nokia hızlıca bu satışların durdurulması için mahkeme kararı çıkartmayı başarmıştı.

İki firma arasındaki yasal savaş geçtiğimiz Mayıs ayında sonuçlanmış ve bu da Apple’ın mağazalarında Nokia ürünlerinin satılabilmesinin önünü açmıştı.

:: Apple ile Nokia’nın iş birliği hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarMurat Sağlam

Medya ve İletişim bölümünde yüksek lisans yapmakta olan Murat; oyun, sinema ve teknoloji dünyasıyla yakından ilgilenmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Apple yine Nokia ürünlerini satışa çıkardı!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Arkadaslar bılıyormusunuz dun okudum HMD global ın CEO'su Arto Numella ıstıfa etmis yerıne HTC nın kurucularından Florıan Sıence gecmıs bu hakda neden haber yok? Kaynak nokıa power user

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Apple ne ya Nokia 1 numara

" Apple yine Nokia ürünlerini satışa çıkardı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple yine Nokia ürünlerini satışa çıkardı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple yine Nokia ürünlerini satışa çıkardı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "