Okunma

Apple Yükseliyor, Sony Ericsson Sarsılıyor


29 Ekim 2010 Cuma 11:00
Apple Yükseliyor, Sony Ericsson Sarsılıyor

Apple CEO’su Steve Jobs, 2010 yılının ilk günlerinde, 10 milyon telefon satışı hedefinden bahsetmiş ve bazı bilişim otoritelerin kuşkulu bakışları; hatta alaylarıyla yüzleşmek zorunda kalmıştı. Ne var ki işler Steve Jobs’un beklediğinden bile iyi gitti ve Apple, yılın üçüncü döneminde 14.1 milyon adet cihaz satmayı başardı.

 

Zirvenin tepesinde, yüzde 32.4 pay ve 110 milyon telefon satışıyla Nokia bulunuyor. Yine de Finlandiyalı üretici için işler iyi gitmiyor ve pazar payında yüzde 4’lük gerileme söz konusu. İkinci sırayı yüzde 21 pazar payı ve 71.4 milyon adetle Samsung alıyor.

Sony Ericsson’da İstifalar Gündemde

Diğer bir Koreli üretici LG, 28.4 milyon adet satış ve yüzde 8.3 pazar payıyla üçüncü sırayı kaparken, Apple 14.1 milyon adetle yüzde 4.1 pazar payı elde etti. RIM, dörtlüyü yüzde 3.6 pazar payı ve 12 milyon telefon satışı ile takip etti.

Sony Ericsson ise uzun yıllardır ilk kez ilk beşten koptu ve maddi açıdan sıkıntılı günleri geride bırakamadı. Uzun süredir düşüş gösteren ünlü üreticide, istifa bombaların peş peşe patlaması gündemde.

:: Cep telefonu pazarındaki gelişmeleri nasıl değerlendiriyorsunuz?

 
yazarBarış Terun

Geçmişte pek çok bilişim ve otomobil dergisinde çalışan Barış, Psikoloji Yüksek Lisansı'nı bitirdikten sonra tüm mesaisini, büyük bir zevkle ShiftDelete.Net'e ayırıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Apple Yükseliyor, Sony Ericsson Sarsılıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple Yükseliyor, Sony Ericsson Sarsılıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple Yükseliyor, Sony Ericsson Sarsılıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "