Okunma

Apple’a Karşı Savaş Başlıyor


15 Şubat 2010 Pazartesi 18:35
Apple’a Karşı Savaş Başlıyor

Orange, O2 ve T-Mobile gibi bazı GSM operatörleri kendi uygulama servislerini oluşturan firmalara savaş açmaya hazırlanıyor. Başta Apple‘ın sahip olduğu AppStore olmak üzere RIM, Android ve Nokia‘yı da karşılarına alacak olan operatörler haklarının yenildiğini düşünüyor. Operatörler oyun ve yazılım geliştirme alanından kazandıkları parayı artık uygulama servislerine kaptırmaya başladı. Faturaya gelen yüksek miktarlardan hoşnut olmayan kullanıcılar bu tarz dış servislere yönelerek kendi GSM operatörlerini korkutmaya başladı. Bu durumdan ötürü operatörler uygulama servislerinde mecburi olarak bazı yeniliklere gitmeyi tercih edeceğe benziyor.


Uygulama servisleri ile operatörler karşı karşıya gelecek.

 

:: GSM operatörlerinin bu kaygısı sizce yerinde mi?
yazarErdem Yener

Geçmiş yıllardan beri teknoloji dünyasıyla iç içe olan Erdem, yeni haberleri ve teknolojik gelişmeleri paylaşmaktan mutluluk duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Apple’a Karşı Savaş Başlıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple’a Karşı Savaş Başlıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple’a Karşı Savaş Başlıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "